2011/09/23
NAIV nagrał piosenkę na 10-lecie zespołu happysad (kołwer "Jeśli Nie Rozjadą Nas Czołgi"). Można jej posłuchać na płycie "Zadyszka". Oto pełna lista wykonawców biorących udział w tym urodzinowym projekcie:
1. Mjut - Łydka
2. Muzyka Końca Lata - Jeszcze Jeszcze
3. Czesław Śpiewa - Miłość
4. Stan Miłości i Zaufania - Hymn 78
5. Indios Bravos - Kostuchna
6. Maki i Chłopaki - Partyzant K.
7. Enej - Mów Mi Dobrze
8. Nathalie and the Loners - Taką Wodą Być
9. Drivealone - Długa Droga w Dół
10. Muchy - Nie ma nieba
11. Hurt - Jadociebie
12. Naiv - Jeśli Nie Rozjadą Nas Czołgi
13. Frontside - Nie Ma Nieba
14. Janusz Zdunek. 3 - Taka Histora
15. Agim Dżeljilji - Made in China
16. happysad - Manewry Szczęścia

Płytę kupić już można w sklepie wydawcy czyli na www.mystic.pl . W sklepach "Zadyszka" zagości w okolicach 07.10.2011.2010/12/10
Co u nas słychać? Jeśli ktoś jeszcze nie wie i płyty nie kupił - to proszę zajrzeć tutaj: http://paulaandkarol.bandcamp.com/album/overshare.

Paulino i Karolu - GRATULUJEMY!!!
NAIV tymczasem czeka na właściwy moment. Jak wiadomo na właściwy moment czasami czeka się bardzo długo...
Czuwaj!
(WuWo)2010/06/23
Czołem! Chcieliśmy przeprosić za tę długą i teraz już mocno krępującą ciszę na naszej stronie. Musimy rozwiać napawające radością pogłoski, że zespół NAIV się rozpadł. Otóż nie, wciąż żyjemy, choć NAIV chwilowo leży pod respiratorem i nie daje oznak życia. Przyczyn takiej sytuacji jest wiele, choć głównie związane są z życiem osobistym członków zespołu. Po pierwsze na świecie pojawiają się piękne dzieciątka, po drugie wokalista został dość dotkliwie pobity i od marca nie może śpiewać, po trzecie zespół pracuje nad rozbudową składu i zmianami w brzmieniu. Podsumowując, wydaje się że rok 2010 nie będzie zbyt obfity w nowe nagrania i koncerty, choć może kilka atrakcji jeszcze się trafi. Powstał nowy MIX do jednej z piosenek z Przedświtu, która będzie kolejnym singlem. Być może w tym roku powstanie do niej teledysk. Będziemy na bieżąco informować co w trawie piszczy.
Z wyrazami szacunku.
(NAIV- WuWo)2009/12/24
Minął kolejny rok NAIV. Był dosyć owocny- wydaliśmy płytę i zagraliśmy sporo koncertów. Jesienna trasa z Radio Bagdad była wyjątkowym przeżyciem, szczególnie pod względem życiowo-towarzyskim. Pozdrawiamy chłopaków z RB i krzyczymy w Polskę z całych sił: Trójmiejskie trio jest The Best! Dziękujemy także wszystkim dzięki, którym ta trasa mogła się odbyć: Xero, Haresowi, Orantowi i Pawłowi, Kasi z Częstochowy, Rafzafowi i Helusowi. Dziękujemy za gościnę, pomoc i opiekę:)

W nowym roku zamierzamy ze zdwojoną energią ruszyć do muzycznej roboty. Na wiosnę powinien pojawić się nowy singiel z Przedświtu. Będzie to piosenka w innej wersji niż na płycie, po za tym zrealizujemy do niej teledysk. Zamierzamy także popracować nad brzmieniem zespołu i materiałem na trzecią płytę. Idą zmiany i to wielkie! Sprawdzajcie co jakiś czas dział "skład". Może nie zagramy wielu koncertów w przyszłym roku, ale jak powiedziałby H.P. Lovecraft- w ukryciu będzie rosnąć złowroga siła.

Wszystkim którzy odwiedzają naszą stronę, życzymy Szczęśliwych i Świętych Świąt Bożego Narodzenia. Incarnatus Est!
(WuWo)2009/12/09
Niestety musimy z przykrością zawiadomić, że koncert w Radomiu nie odbędzie się. Zabił nas Babilon i źli pracodawcy co urlop odwołują w ostatniej chwili... Mam nadzieję, że uda nam się trafić do Radomia na wiosnę. Przepraszamy!2009/10/15
Małe poprawki w dziale koncerty. Zmianie uległa data koncertu w Radomiu. Po za tym na liście pojawiła się Warszawa.
W Kamieniołomach zakończymy naszą jesienną trasę. Stay tuned!
(WuWo)
POST EDYTOWANY 30-11-20092009/09/16
Już od jakiegoś czasu można było na naszej stronie zobaczyć, że wybieramy się w teren zagrać kilka koncertów. Zagramy je razem z Radiem Bagdad. Cieszymy się bardzo, że udało się ustawić tę trasę, bo Radio to jeden z ciekawszych zespołów w Polsce. Fajnie będzie razem pograć i pojeździć po kraju naszym pięknym.
UWAGA! Z przyczyn od nas niezależnych koncert w Nowej Sarzynie został odwołany. Tym samym 26 września zamiast w Nowej Sarzynie zagramy w RZESZOWIE. Przepraszamy za zmiany.

Wkrótce nowe wieści.
(WuWo)2009/09/10
"Videomistrz nie śpi".
Wczoraj na stronie infomuzyka.pl (patron medialny "Przedświtu") miała miejsce premiera naszego najnowszego teledysku do piosenki "Wybory". My dzisiaj umieszczamy link dający szansę obejrzeć ten wyjątkowy klip. Twórcą całego pomysłu i mózgiem organizacji przedsięwzięcia jest nasz Videomistrz Piotr Giera. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, którzy zupełnie za darmo poświęcili nam swój czas. Wszystkim aktorom (aktorkom!), Bartkowi za wsparcie scenariuszowe i wsio inne, Arkowi za zdjęcia i pomoc, Łukaszowi za fantastyczny montaż, firmie Hollywood Event & Production House za profesjonalne miejsce do pracy.

Info:
Scenariusz: Piotrek Giera i Bartek Winiarski
Zdjęcia: Arek Arciszewski, Szymon Pulcyn
Realizacja: NAIV i Bartek Winiarski
Montaż: Łukasz Szwarc-Bronikowski

Wielkie podziękowania składamy także Krzysiowi Wierzbickiemu, który zrealizował i zmontował uroczy filmik o kulisach kręcenia teledysku. Dzięki Wierzba!
Bądźcie czujni. Wkrótce następne wieści.
(WuWo)2009/09/07
"Daty, terminy i obietnice."
Dzisiaj wydaliśmy drugą płytę. Można ją kupić w Internecie tutaj i tutaj i tu. Do końca tygodnia płyta znajdzie się także w Empikach i MediaMarktach. Przepraszamy za to opóźnienie..., ale powiedzmy sobie szczerze, czy NAIV zrobiło coś kiedyś bez opóźnienia? W środę na naszej stronie pojawi się teledysk do piosenki Wybory. Bądźcie czujni. Następne wiadomości już niebawem.
(WuWo)2009/08/17
Dobrze. Czas przerwać tę krępującą ciszę. Niech nikt nie pomyśli, że przez ostatnie dni leżeliśmy na plaży, piliśmy drinki z zimnych szklaneczek i patrzyliśmy leniwym wzrokiem w rozmytą linię horyzontu. Co to, to nie. W obozie NAIV huczy od pracy i nowych wydarzeń. Oto garść podstawowych informacji, z którymi fan NAIV powinien, jak najszybciej się zapoznać:
- Wydajemy płytę (jednak!) - data premiery to 7 września.
- W dziale muzyka można posłuchać krótkiego miksu piosenek z płyty.
- Opóźnienie jest spowodowane problemami z uzyskaniem zgody na nagranie piosenki Dezyderata.
- 27 sierpnia zapraszamy do "Obiektu Znalezionego" w Warszawie przy Pl. Małachowskiego 3 (podziemia "Zachęty") . O godzinie 19.00 zacznie się tam impreza, na której zagramy, krótki i nietypowy koncercik. Także tam odbędzie się premiera naszego nowego teledysku do piosenki "Wybory", oraz prezentacja kilku innych premierowych filmików. Poza tym zagrają dla Was Madame Czarnecka i uroczy Wujek Simo(!) - zabawa murowana do białego rana. Chyba najważniejsze jest to, że w "Obiekcie Znalezionym", będzie można kupić przedpremierowo naszą płytę "Przedświt". Do zobaczenia! (UWAGA AKTUALIZACJA: wjzad free!)
- Patronami medialnymi naszej płyty jest portal Infomuzyka.pl, oraz Gazeta Co Jest Grane - "Gazety Wyborczej". Wydawca to firma "Rykoszet".
- Ci, którzy lubią czytać, będą zadowoleni, bo w paru miejscach będzie można o Nas poczytać.
-Ci, którzy lubią słuchać, będą zadowoleni, bo w paru miejscach zagramy tej jesieni.
-Ci, którzy nie lubią NAIV, będą zadowoleni, bo jak zwykle nie zamierzamy się szczególnie nikomu narzucać i nie zobaczycie nas w TV.
Chociaż...
(NAIV)2009/05/25
14 wiosennych koncertów udowodniło nam, że Polska jest pełna przyjaznych i uczynnych ludzi. Dziękujemy za wspólną zabawę na koncertach, za gościnę, noclegi, uśmiechy i posiłki (Paweł, Orant pycha!). Naprawdę trudno jest uwierzyć w to, że ani razu nie musieliśmy zatrzymywać się w hotelu. Dziękujemy Dushy, Axidowi, Adze, Kermitowi i Rudej za spanko (jak to dobrze, że nikt z nas nie chrapie). Wszystkim, którzy pomogli "ogarnąć, organizację" - Agrafce, Rafzafowi, Janczasowi, Grzybkowi, Kamilowi (Syndikad) i Piechowi. Dziękujemy zespołom, z którymi mogliśmy zagrać, w tym nawet lamerom z SMZ, których kochamy miłością trudną i nieodwzajemnioną. A przede wszystkim naszym niezastąpionym: Xero, Haresowi, Siwemu i Tomkowi. Jeśli w Polsce grać koncerty to tylko z Wami.

A Co z tą płytą?
Niestety ostatnio pewne aspekty prawno-wydawnicze trochę nas przygniotły i staramy się teraz jakoś podnieść i wydostać na powierzchnię. Obecnie czekamy na pisemną zgodę na wykorzystanie tekstu do Dezyderaty, od właściciela praw autorskich (nieformalną zgodę już otrzymaliśmy, teraz czekamy na oficjalne pismo). Właścicielem praw jest amerykańskie wydawnictwo, więc niestety trochę to trwa. Gdy tylko owo pismo dotrze do nas, w przeciągu dwóch-trzech tygodni płyta powinna ukazać się w sklepach. Przepraszamy za tak długi okres oczekiwania i prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości. My jednak nie siedzimy bezczynie. Trwają właśnie prace nad wizualizacją piosenki Wybory. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Pozdrawiamy gorąco
(NAIV)2009/03/26
Zagramy w Krakowie. Odwołany koncert z 14 marca, został przeniesiony na 4 kwietnia. Wszystkie aktualne informacje, dotyczące naszej trasy, znajdziecie w dziale koncerty.2009/03/24
"Nie udało się."
Niestety mimo walki, mimo wielkiego wysiłku naszego wydawcy i całego NAIV, premiera nowej płyty musi być przesunięta. Trudno jest nam określić dokładną datę wydania tego krążka, ponieważ zderzyliśmy się z problemem natury prawnej, a jak wiadomo problemy natury prawnej mają to do siebie, że nikt nigdy nie wie, jak szybko da się je rozwiązać. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej na ten temat- zapraszamy na koncerty. Z przyjemnością opowiemy, co i jak.

Zrezygnowany Simo powiedział ostatnio: "Może Pan Bóg nie chce, żebyśmy tę płytę wydali?". Oby nie miał racji:) Przepraszamy wszystkich, którzy czekają na "Przedświt".
(NAIV)2009/03/13
Cztery pilne wiadomości.
Raz: Nie zagramy w Krakowie 14 marca 2009. Wina nie nasza. Także organizator nie zawiódł. Zwiódł wszystkich Sanepid.
Dwa: Nie zagramy też w Rawiczu 28 marca 2009. Tu zawiódł organizator.
Trzy: W poniedziałek w radiach i na naszym MySpace pojawi się piosenka "Wybory". Singiel promujący Przedświt...
Quatre: Niestety nie damy rady przywieźć naszych nowych płyt na żaden koncert przed 24 marca:(
Przepraszamy!
(WuWo)2009/02/26
Premiera naszej drugiej płyty odbędzie się 24 marca 2009.
Tytuł: Przedświt. Wydawca: Rykoszet.
Na płycie znajdziecie następujące piosenki:
1. REGUŁY GRY, 2. MR.SMITH , 3. WYBORY, 4. SYN, 5. DZIELI NAS WIELE, 6. NIE JESTEM STĄD, 7. HEKATE, 8. KONIEC, 9. SCHYŁEK, 10. NIE OMIJAJ MNIE, 11. DEZYDERATA, 12. CZAS MIJA NAS,

Okładka:


Na naszych koncertach, które odbędą się przed 24 marca, płytę będzie można kupić. Przedpremierowo...
Czuwaj
(NAIV)2009/02/05
Jak można zauważyć na wiosnę zagramy trochę koncertów (jeszcze ich trochę przybędzie - nasz przemiły "menadżment" ustala szczegóły:). Skoro następne podróże nas czekają, to także najwyższy czas wrzucić na stronę galerię z naszej ostatniej jesiennej trasy. Znajdziecie ją w dziale "Foto".

Wypadałoby też nam maluczkim odpowiedzieć na pytania, które coraz częściej padają na naszej stronie, na forum i w tym całym Internecie:
Kiedy wreszcie wydamy drugą płytę? Żeby nie pozbywać się tonu tajemnicy i sekretnego sekretu odpowiem tak: Jeśli za 1EURO nie będziemy płacić 11PLN, to płyta na 95% powinna być do kupienia na naszych wiosennych koncertach (marzec). Będzie już wtedy także leżała, perwersyjnie zafoliowana na półkach sklepów muzycznych.

Chciałem także napisać, że pogłoski o zmianie na pozycji gitarzysty solowego w naszym zespole są mocno przesadzone. Kolega po prostu pojechał do ortodonty. Czuwaj
(WuWo)

Transakcja wiązana, czyli wiadomość łączona
Otóż chciałem zdementować wszelkie pogłoski o mym wyjeżdżaniu gdziekolwiek. Wszelkie informacje były mocno przesadzone i nieprawdziwe, a odpowiedzialne za nią osoby, malwersanci i spekulanci, chcieli by w nasze zwarte szeregi wkradł się rozłam i niezgoda. Takim osobom mówimy stanowczo i dosadnie NIE! Poróżnić nas nie zdołacie!

W kwestii płyty to możemy ujawnić jeszcze parę szczegółów, oczywiście nie wszystkie od razu, aby nie zagubić atmosfery tajemniczej tajemniczości. Druga nasza płyta będzie nosić tutuł "Przedświt". Znajdzie się na niej kilka piosenek ze starszego repertuaru, odświeżone i w nowych aranżacjach, które wg. nas są fajne i które lubimy grać. Część piosenek to utwory premierowe, jak piosenka "Wybory", która będzie oficjalnym singlem promującym tę płytę. Dalsze informacji już wkrótce...
(piCIA)2009/01/05
Kilka słów podsumowania ostatnich miesięcy: Wbrew woli naszych psychoterapeutów i inspekcji sanitarnej, postanowiliśmy wyruszyć jesienią 2008 roku w niezbyt długą, za to wesołą trasę koncertową z zespołem Stan Miłości i Zaufania. Była to bardzo udana wycieczka, pełna sympatycznych przygód. Spotkaliśmy wielu życzliwych i uśmiechniętych ludzi, którym chcemy bardzo podziękować. Właścicielom klubów, dzielnym aktywistom, którzy współorganizowali całe zajścia i publice, która dzielnie nam kibicowała. No i oczywiście pragniemy podziękować tym, bez których moglibyśmy co najwyżej pojechać nad Świder na ryby - czyli wielkie dzięki dla Haresa, Xero i kierowcy Tomka, który z gracją jeździ nawet po lodzie.
Bóg się narodził, licznik przekręcił, więc czas na kolejne przygody. Jakie? Już wkrótce zawiadomimy.
Pozdrawiamy. Hu hu haaaaa.
(NAIV)2008/11/05
Wiemy, że parę osób czeka na informacje, kiedy pojawi się nasza druga płyta. Na stronie panowała cisza, ale w NAIV trwała ożywiona dyskusja, kiedy i jak drugi album wydać. Śpieszymy poinformować, że wraz z naszym wydawcą postanowiliśmy, że płyta pojawi się w sklepach w przyszłym roku, prawdopodobnie na początku wiosny. Wszystkich, którzy mieli nadzieję, że posłuchają nowego NAIV w listopadzie 2008 - przepraszamy i obiecujemy, że oddamy w wasze ręce najlepszy krążek, na jaki nas stać. Jak tylko ustalimy dokładną datę premiery podamy ją na stronie. Tymczasem zagramy trochę koncertów, na których będzie można usłyszeć materiał z nowej płyty.
Czuwaj!
(WuWo)2008/10/10
Chciałem poinformować, że NAIV dorobił się oficjalnej strony myspace. Wszystko dzięki MIMISowi I PIECHowi, którzy założyli nam profil, prowadzili go przez wiele miesięcy, a teraz zgodzili się go nam przekazać. Wielkie dzięki i wielki szacun!
Wkrótce następne wieści z pola bitwy...
(WuWo)2008/09/18
Śpieszę poinformować, że skończyliśmy nagrywać materiał na naszą drugą płytę. Nagraliśmy ją w Studiu-X w Olsztynie. Na krążku znajdzie się 12 lub 13 piosenek. Część materiału jest zupełnie świeża, kilka piosenek można było usłyszeć na koncertach. Teraz trwają prace poza muzyczne i rozmowy i różne takie inne żmudne.
Dalsze informacje wkrótce.
(Wuwo)2008/07/22
Polskie lato jest jak zwykle zaskakujące, dzikie i słodyczą urzeka. Raz deszcz, raz słońce, a czasami i deszcz i słońce równocześnie. Jeżyny dziko wybujały, chaszcze się rozrosły, a zającom stojącym słupkiem w trawie uszu nie widać.
My tymczasem w zatęchłych piwnicach pracujemy nad nową płytą. W połowie sierpnia wejdziemy do studia, by zarejestrować materiał na nasz drugi album, który powinien pojawić się w sklepach jesienią tego roku.

Jesienią, więc spotkamy się na koncertach. My bladzi, wychudli i złamani bólami reumatycznymi, zobaczymy was - opalonych, pełnych energii i z sianem we włosach. No ale czego się nie robi dla muzyki. Czuwaj!
(WuWo)2008/05/23
Przykro mi, że jestem zmuszony pisać drugą wiadomość z rzędu informującą o odwołaniu naszego koncertu. Niestety 30.05.2008 nie zagramy w Warszawie na Placu Piłsudskiego. Cała impreza została odwołana. Nie zagra ani NAIV, ani Akurat, ani Voo Voo. Będzie za to Natalia Kukulska i zupełnie inna impreza.... Cóż życie jest pełne niespodzianek. PRZEPRASZAMY!

Tymczasem NAIV gra próby i robi nowe piosenki, część z nich będziecie mogli usłyszeć na najbliższych koncertach. Może nikt ich nie odwoła...
(WuWo)2008/03/27
UWAGA! Nasz niedzielny koncert, z przyczyn od nas niezależnych został ODWOŁANY. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych. Koncert w Krakowie odbędzie się w późniejszym terminie.
(WuWo)2008/02/15
Zagramy koncerty. Zapraszamy serdecznie!
(WuWo)2008/01/29
Z kilku powodów na naszej stronie mamy chwilę ciszy i brak nowych news'ów. Jednak chyba najważniejszy powód jest taki, że od 3 stycznia nasz basista Niebek z mozołem pracował w studiu w Olsztynie nad debiutancką płytą zespołu Stan Miłości i Zaufania. Wszyscy, więc naiwniacy od początku roku z przejęciem patrzyli na pracę chłopaków i z zapartym tchem słuchali pierwszych fragmentów nagrań. Tak! Mają wydawcę, jest wspaniały materiał - kapela Karola podbije serca Polaków. Teraz, gdy Niebek wrócił do Warszawy, także i my bierzemy się do dalszej roboty.

W dziale muzyka można odnaleźć nową singlową wersję piosenki Kolorowe Życie.
(WuWo)2007/12/24
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzymy. Niech Wam się dobrze śpiewa kolędy - z wielką radością i w gronie Waszych najbliższych.
(NAIV)2007/12/02
Wszystkie "komentarze" na naszej stronie już działają. Przepraszamy za kłopoty.
(NAIV)2007/11/30
Tak to prawda, nasza pierwsza płyta nie miała prawdziwego singla. Nie doczekaliśmy się. Żeby nie robić komukolwiek zbędnych wymówek przechodzę od razu do rzeczy. Prawdziwy, wytłoczony na płycie CD singiel, właśnie się pojawił. Nie Polskie Radio, lecz wytwórnia Lame Records zorganizowała całą rzecz. Jej szefowie zdecydowali, że piosenką, która ma promować nasza debiutancki album powinno być "Kolorowe Życie". Właśnie dlatego utwór ten został nagrany jeszcze raz, by "odzyskać koncertowego kopa". Oprócz tej piosenki znajdziecie tam zwiastuny drugiej płyty - dwa utwory w wersji DEMO - "Nie jestem stąd", i "Dzieli nas wiele". Premiera dzisiaj, na koncercie Pidżamy Porno (support prawdziwa gwiazda, czyli MKL). Założyciele wytwórni Lame Records rozdadzą tam pierwsze, jeszcze gorące egzemplarze singla...

Piciu, Niebek powodzenia!

(WuWo)2007/11/28
Niezależna stacja internetowa TEAMradio obchodzi swoje trzecie urodziny. Z tej okazji dnia 7 grudnia br. odbędzie się impreza w warszawskim Clubie Radio Luxembourg.

TEAMradio to niezależna organizacja zrzeszająca młodych ludzi wokół idei tworzenia internetowego radia - a konkretniej, wykorzystania tego medium do przekazywania w przyjaznej dla każdego formie radia ciekawych treści politycznych, kulturalnych i społecznych. Przez nasz profil muzyczny staramy się promować kulturę niszową i młodych, ciekawych twórców. W czasie koncertów zaprezentują się zespoły:

 • NAIV
 • Stan Miłości i Zaufania
 • Mamaselita

  Więcej informacji na stronie internetowej: www.teamradio.pl
  (TEAMradio) • 2007/11/07
  W dziale FOTO pojawiły się zdjęcia zdradzające kulisy powstawania teledysku "Dla nas". Sensacyjne materiały! Miłęgo oglądania...
  (WuWo)  2007/10/25
  Po wielu długich i męczących miesiącach, kiedy to wiatr wiał jeszcze bardziej w oczy niż zwykle, a kłody rzucane pod nogi piętrzyły się niebosiężne, tak że nie sposób je było omijać, wreszcie... nastały dni jasne i piękne, pełne radości i szczęścia. Wreszcie udało się dokończyć prace nad teledyskiem do piosenki "Dla nas". Wielkie podziękowania należą się przyjaciołom i osobom życzliwym, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia, a w szczególności:
  -dla osób występujących: Dżej i Walka, Magdy Skiby, Artoura
  -dla Krzyśka Beryckiego za bardzo fajne zdjęcia
  -dla Wojtka za cierpliwość i wytrwałość (o mało, nie przypłacone udarem słonecznym)
  -dla Mamy i Taty za udostępnienie rekwizytów i miejsca oraz za użyczenie psa

  Miłego oglądania (w celu obejrzenia proszę kliknąć poniższy link)
  http://pl.youtube.com/watch?v=ciUew_KLFeY

  Do zobaczenia i obiecuję, że na następny teledysk nie trzeba będzie tyle czekać ;-)
  (piCIA)  2007/10/01
  Długie miesiące zespół Naiv nie dawał o sobie znaku życia. Nie był to jednak czas bezowocny, a przepełniony pracą twórczą na wielu płaszczyznach, a nawet kondygnacjach sztuki. Nadeszła wreszcie pora, aby wszystkie te nasze działania ujrzały światło dzienne. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy we czwartek do Jadłodajni Filozoficznej w Warszawie, gdzie będzie miała miejsce Eskalacja Sztuki! I tak w programie przewidziane są przenajróżniejsze atrakcje:

  Odbędzie się premierowy pokaz teledysku do piosenki Dla Nas oraz przegląd innych produkcji związanych z zespołem.

  Dla wszystkich wielbicielek oraz wielbicieli Wujka Simo, dobrą wiadomością będzie możliwość uzyskania autografów Wujka, który właśnie we czwartek w Jadłodajni będzie podpisywał swoją najnowszą książkę!

  Wujcio Wojcio, który od dziecka nie krył fascynacji akwarelą, pracami w ołówku i w węglu, zaprezentuje swoją najnowszą pracę. Należy nadmienić, że będzie to pierwsza, na taką skale prezentacja tego porywającego i oszałamiającego dzieła, a praca już cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród znawców tematu. Wielbiciele motywów roślinnych i kwiatowych, tego wieczoru nie będą zawiedzeni.

  Oczywiście nie zabraknie też muzyki. Punktem kulminacyjnym będzie Naivkoncert, gdzie na pewno pojawią się jakieś nowe dźwięki.

  A po koncercie Akademik Party, czyli niczym nie skrępowana zabawa do białego rana (a na pewno późnych godzin nocnych).

  Jednym słowem, atrakcji będzie co niemiara. O części z nich nie napiszemy, niech pozostaną tajemnicą, coby frajda była większa. Zapraszamy zatem do Jadłodajni na godz 20:00 bo o tej godzinie zaczniemy. Do zobaczenia
  (NAIF)  2007/09/20
  Idzie jesień. Liście lecą z drzew. I takie tam. Na horyzoncie pojawiają się jakieś koncerty, a może i coś tam jeszcze. Mam nadzieję, że się usłyszymy. Z wyrazami szacunku.
  (WuWo)  2007/06/17
  Przed nami wakacje!! NAIV również udaje sie na odpoczynek. Nie zagraliśmy tej wiosny zbyt wiele koncertów, ale te, które się odbyły wspominamy jak zwykle dobrze. Znowu udało nam się zagrać kilka razy z przyjaciółmi z happysad i MKL, ale graliśmy również z Pogodno, Hurt, The Car Is On Fire, Indios Bravos, Sofa i The Ossis. Wszystkie zespoły pozdrawiamy, a publiczności dziękujemy! Do zobaczenia jesienią!
  (Simo)  2007/04/26
  We Wrocławiu było SUPER. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli na nasz koncert, Maćkowi za nocleg i Niedźwiedziowi za całokształt:) Tymczasem nowe koncerty pojawiają się na horyzoncie. Wielką radochą dla nas wszystkich jest szansa zagrania koncertu przed POGODNO. Co prawda kiedyś już graliśmy, ale nie jako NAIV i w ogóle o czym tu opowiadać...
  Zespół NAIV może i nie gra za dużo koncertów ostatnio, ale za to pracuje nad nowymi pieśniami. Nie jest źle, powiem wam. A na pewno trochę inaczej.
  Do zobaczenia i usłyszenia.
  (WuWo)  2007/04/09
  Pan zmartwychwstał !! Alleluja!! Wszystkim przyjaciołom NAIV życzymy wszelkich łask płynących od Zmartwychwstałego.

  WESOŁYCH I PEŁNYCH MIŁOŚCI ŚWIĄT !!  2007/03/28
  Dzięujemy za wszystkie głosy oddane na nas na listach przebojów Programu 3 i BIS Polskiego Radia. Gdybyście mieli ochotę dalej głosować przypominam linki:

  http://www.polskieradio.pl/trojka/lp3/glosowanie.aspx
  http://www2.polskieradio.pl/bis/mocna30/

  Takie listy są sposobem na dotarcie do nowych słuchaczy, nowych odbiorców. Nikt z nas nie ukrywa, że gramy po to by mówić o czymś konkretnym do ludzi. Im więcej osób słyszy, to co mamy do powiedzenia i jaką diagnozę wystawiamy otaczającemu nas światu, tym jesteśmy szczęśliwsi. Skoro, więc chcecie głosować - to głosujcie. Sprawiacie nam tym sporą radochę. Dzięki za pomoc i zrozumienie!
  (WuWo)  2007/03/20
  Chcieliśmy poinformować, że piosenka "Nie, nie będzie nas" trafiła do propozycji Listy Przebojów Programu Trzeciego. Sporo radochy daje fakt znalezienia się, na bądź co bądź, KULTOWEJ liście przebojów. Wszystkich którzy mają ochotę i lubią tego typu zabawy zespołowe, zachęcamy do głosowania na nas. Żeby oddać głos trzeba zarejestrować się tutaj >> http://www.polskieradio.pl/trojka/lp3/glosowanie.aspx, a następnie zalogować i można już stawiać krzyżyki tam gdzie się chce.
  Gdy ktoś już się zdecyduje głosować, to informujemy, że na liście jest też zespół "Muzyka Końca Lata" ze świetną piosenką "Żabi". Jeśli ktoś może i ma ochotę to zachęcamy do wspierania także ich. Moim zdaniem warto.
  Skoro już mowa o listach przebojów to przypominamy, że można też głosować na nas w Mocnej Trzydziestce Radia BIS >> http://www2.polskieradio.pl/bis/mocna30/. Przez ostatnie dwa tygodnie byliśmy na 15 i 20 miejscu. Dziękujemy za wszystkie głosy!
  Pozdrawiam i znikam.
  (WuWo)  2007/03/05
  W dniu wczorajszym stan wody w dorzeczu Wisły układał się w strefie wody średniej i wysokiej. W Zawichoście przybyło 6, w Dorochusku przybyło 4, we Włodawie ubyło 1. Stan niski utrzymywał się lokalnie na Dunajcu i Kamiennej. Stan wody w dorzeczu Odry układał się głównie w strefie wody średniej i wysokiej. Stan wysoki występował: na Odrze od ujścia Baryczy do Bielinka, na Widawie, Baryczy, na Warcie poniżej ujścia Neru. W Raciborzu Miedonii przybyło 3, u ujścia Nysy ubyło 2, w Krzyżanowicach przybyło 7, a w Ścinawie przybyło 9.
  Pomimo niestabilnej sytuacji hydrologicznej na naszych rzekach, piosenka "Nie, nie będzie nas" została kolejnym singlem promującym naszą debiutancką płytę. Teledysk do tej piosenki można obejrzeć na stronie portalu Onet.pl (w dziale teledyski), w serwisie YouTube (wielkie podziękowania dla michusa i mifersta za wrzucenie naszych filmików) oraz można go pobrać z naszej strony, z działu wideo.Mamy nadzieję, że naszą piosenkę będzie można usłyszeć na falach eteru, a może także wejdzie na jakieś listy przebojów. Już teraz zapraszamy do głosowania na Naiv na liście przebojów Radia BIS - Mocna 30-TKA http://www.polskieradio.pl/bis/mocna30/. Z góry dziękujemy za oddane głosy.
  Trasa wiosenna zbliża się wielkimi krokami i już wkrótce zdradzimy szczegóły co do czasu i miejsc które odwiedzimy. Teraz jednak bardzo serdecznie zapraszamy na nasz środowy koncert do Proximy, gdzie będziemy mieli przyjemność zagrać wraz z zespołem Peryferie http://www.peryferia.tk/. Zapraszamy tym szczególniej, że oprócz naszego tradycyjnego materiału, pojawią się nowe lub dawno nie słyszane piosenki.
  Do zobaczenia i pamiętajcie, że RZEKI SĄ EKSTRA!!!
  (piCIA)  2007/03/03
  W dziale FOTO znajdziecie zdjęcia zrobione podczas kręcenia teledysku do piosenki "Nie, nie będzie nas".
  Zdjęcia wykonał Miron Bogacki. Dzięki Mironie!

  Miłego oglądania życzę
  (WuWo)  2007/02/09
  Na świecie są tak życzliwi nam ludzie, że są gotowi robić bardzo fajne rzeczy dla nas, zupełnie za darmo i całkiem z własnej incjatywy. Pozwolę sobie kilka z tych osób dzisiaj wymienić i podziękować.
  Pierwszą z nich jest "offca", która już dawno temu założyła nasze internetowe GRONO. Można je znaleźć pod adresem: http://grono.net/forum/15715/. Kto wie czym jest Grono ten wie, a kto nie, niech błaga znajomych by mu wytłumaczyli i do grona zaprosili. Dzięki temu będzie mógł obejrzeć, wielce ciekawe NAIVneGRONO założone przez offcę. DZiĘKUJEMY!
  Następne osoby to Piachu&Mimis, którzy całkiem niedawno założyli nasz profil na stronie MySpace. Można go obejrzeć pod tym adresem: http://www.myspace.com/naivpoland. Gdybyście mieli jakieś pytania do chłopaków piszcie na adres: piachu.wosp@poczta.fm
  Zachęcamy do zostania naszym FRIENDEM:) Wielkie DZIĘKI Piachu&Mimis!

  Tymczasem zima wraca. Zespół NAIV tworzy piękne pieśni w przestronnych piwnicach pewnego ukrytego wśród lasów zamku... Idę spać, bo jak widać bredzę.
  (WuWo)  2007/02/03
  No i tradycyjnie już z lekkim poślizgiem, prezentujemy naszą najnowszą produkcję, klip do piosenki "Nie, nie będzie nas". Powstał on w iście ekspresowym tempie, przynajmniej jak na nas. Dwa dni od pomysłu do realizacji, kilka godzin nagrywania i tydzień (z niewielkim "haczykiem") montowania i obrabiania materiału. Po tych parunastu dniach światło dzienne ujrzała produkcja w pełni amatorska, zrealizowana mało profesjonalnymi metodami, ale wielce spontaniczna i wykonana z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Aby klip zaobserwować, prosimy udać się do działu VIDEO. Życzymy miłgo oglądania. Zapraszamy także do działu FOTO, gdzie można obejrzeć zdjęcia z jesiennej trasy (NoStress Tour i Eska Rock Tour). Już wkrótce na stronie pojawią się informacje o nadchodzących koncertach oraz wiele innych informacji i niespodzianek.
  (piCIA)  2007/01/30
  Cześć
  Nowy rok zaczął się już na dobre! Wszyscy z energią i nowymi postanowieniami ruszyli na podbój nowych lądów, w pogoń za lepszym światem i z zapałem wyszukują nowe rynki zbytu... Chciało by się powiedzieć, że i w NAIVie gotuje się od setek pomysłów i kipi energią tworzenia, tymczasem zespół postanowił przespać wszystkie anomalia pogodowe, jakie przyniosła tegoroczna zima i dopiero teraz, powoli budzi się do życia. Owocem tegoż przebudzenia, jest nowy teledysk, który już w czwartek pojawi się na naszej stronie i w innych miejscach, gdzie teledyski czasem sie pojawiają. Klip do piosenki "Nie, nie będzie nas" zrealizowaliśmy oczywiście od początku do końca sami.
  Już niedługo, w naszych galeriach, pojawią się zdjęcia z jesiennej trasy NostressTour i pewnie kilka zdjęć z planu teledysku.
  W marcu planujemy również zagrać kilka koncertów. Szczegóły na ten temat niebawem w dziale koncerty.

  A tymczasem, ruszamy na narty. W końcu i nam sie coś od śniegu należy...
  (simo)  2006/12/23
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wam Bożego Błogosławieństwa i nigdy nie gasnącej Nadziei.
  Do zobaczenia w 2007 roku.
  (NAIV)  2006/12/04
  Trasa Nostress Tour 2006 zakończona!

  Po dwóch miesiącach tułaczki po Polsce, szczęśliwie wróciliśmy do domu. Zagraliśmy 24 koncerty, spędziliśmy kilkadziesiąt dni w busie, przejechaliśmy prawie 7000 km! Nie sposób w krótkim "niusie" napisać o wszystkim, co się podczas tej trasy wydarzyło! Widzieliśmy wiele ciekawych miejsc, poznaliśmy wspaniałych ludzi... W niektórych miastach byliśmy po raz pierwszy, inne odwiedziliśmy już po raz któryś. Przede wszystkim jednak spędziliśmy wspaniały czas w gronie 16 osób, z których każda codziennie sprawiała, że Nostress Tour, był tym czym był - niesamowitą przygodą i wspaniałym doświadczeniem. Okazało się, że szesnastu mężczyzn zamkniętych na kilku metrach kwadratowych przez 2 miesiące, nie tylko może żyć w zgodzie, ale spędzać czas w budujący sposób. Wspólnie spędzony czas zaowocował wieloma nowymi pomysłami, piosenkami i przede wszystkim pogłębieniem przyjaźni między nami.

  Czas na podziękowania!
  Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyjść na nasze koncerty: wszystkim fanom zespołu happysad ,MKL i tym którzy przyszli usłyszeć NAIV. Pozdrawiamy wszystkie miasta i kluby, w których graliśmy i w których tak ciepło nas przyjęto.
  Dziękujemy wszystkim, których po drodze spotkaliśmy: na stacjach, w pociągach, klubach, z którymi mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać osobiście, oraz wszystkim znajomym z wielu miast Polski, którzy pomogli w tworzeniu tej trasy.
  Dziękujemy wszystkim akustykom i ludziom tworzącym sceny, za to, że robili wszystko, co się da, żeby było nas dobrze słychać i widać.
  Dziękujemy zespołom: Hey i Power of Trinity, za 5 koncertów, które mieliśmy okazje z nimi zagrać podczas naszej trasy.
  Specjalne podziękowania dla tych, którzy na trasie Nostress Tour byli dla nas najważniejsi:
  Dla chłopaków happysad i MKL: Aru, Cegły, Jareczka, Kubusia, Dareczka, Zmywaka, Makarona, Piotrka i Wierzby.
  Dla Haresa, Siewgo, Mareczka i Forniego.

  Dziękujemy!
  Do zobaczenia na scenach i estradach świata :-)
  (Simo)  2006/11/24
  Informujemy, że zmianie uległy następujące terminy koncertów trasy NoStress TOUR 23.11 Stalowa Wola i 24.11 Nowy Sącz. Koncert w Stalowej Woli odbędzie się 30.11, a w Nowym Sączu 1.12. Informujemy również, że z powodów osobistych zespół NAIV nie zagra w Zabrzu 25.11 oraz w Stalowej Woli 30.11. (na tych koncertach wystąpi MKL i happysad) Koncert w Sosnowcu i w Nowym Sączu odbędzie się w pełnym składzie. Za wszelkie kłopoty przepraszamy.

  NAIV  2006/11/09
  Na początku chcieliśmy przeprosić za problemy z naszą stroną internetową. W wyniku awarii serwera część komentarzy i wpisów na forum z dnia 7.11.2006 zniknęła. Przepraszamy!

  Ponieważ pojawiło się wiele wątpliwości dotyczących ESKAROCK TOUR, jeszcze dzisiaj na naszej stronie w dziale koncerty pojawi się dokładna rozpiska każdej imprezy. Podczas tej trasy będzie można kupić nowe koszulki NAIV. Wzory już wkrótce na stronie.

  ... i krótki komentarz do tego co dzieje się na trasie:
  Ponad połowa trasy Nostress Tour 2006 już za nami! 15 koncertów w piętnastu miastach Polski. Olbrzymia ilość emocji, setki osób na koncertach, dziesiątki spotkanych osobiście, zabawa, muzyka, przygoda... Już teraz można by dużo opowiadać, o tym, co przeżyliśmy i co widzieliśmy podróżując w 15 osób naszym "busikiem" przez kraj: w szerz i wzdłuż. Na to jednak przyjdzie jeszcze czas. Pojawią się zdjęcia, może jakieś filmy i inne niespodzianki. Na razie pozdrawiamy naszą trasową "rodzinkę" i wszystkich którzy byli lub będą na naszych koncertach. Tych, którzy się jeszcze wachają zachęcamy do przyjścia, bo koncerty trio: happysad, NAIV i MKL to naprawdę niezapomniane przeżycie.
  Do zobaczenia...
  (Simo)  2006/10/11
  "Różnice między rowerem wodnym, a górskim widać szczególnie wtedy, gdy wjedzie się do jeziora"
  Pierwszy trasowy weekend już za nami. Chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy bawili się w Częstochowie, Bielsko-Białej, Katowicach i Opolu. Przed nami jeszcze sporo koncertów i mamy nadzieję, że na pozostałych będzie równie fajnie.
  Tymczasem, aby umilić chłodne, jesienne wieczory, przedstawiamy teledysk do piosenki "Na bielutkim piasku plaży". Jest to nasza kolejna niskobudżetowa produkcja, która powstała dzięki niezastąpionej pomocy naszych przyjaciół, kolegów i znajomych. Wielkie podziękowania należą się Judaszowi (vel Wieśniakowi), Dziomowi, Iwanowi i Cegle za fantastyczne kreacje aktorskie. Wielkie SENX dla Walka za pomoc i za Tygrysa ;-), dla Mirona za fotki z planu oraz dla "ekipy plażowej" i wszystkich tych, którzy przyczynili się do powstania naszego filmiku. Szczególne podziękowania dla Tomka Mielcarza za zdjęcia i za wiele słusznych koncepcji. Tyle dobrego materiału powstało, że nie udało się go zmieścić w tych czterech minutach, lecz być może (a w miejsce słów "być może" wstawmy "z pewnością") zostanie on wykorzystany w przyszłości. Miłego oglądania.
  (piCIA)  2006/10/05
  Oto lista miast, które odwiedzimy tej jesieni: Częstochowa, Bielsko-Biała, Katowice, Opole, Biała Podlaska, Bydgoszcz (dwa razy), Szczecin, Września, Lublin, Puławy, Toruń, Gdynia, Olsztyn, Białystok, Zielona Góra, Stalowa Wola, Nowy Sącz, Zabrze, Sosnowiec. Wraz z zespołami Power of Trinity, happysad i Hey zagramy także w Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Jak widać nie zamierzamy się lenić tej jesieni.

  W zeszłym tygodniu obiecywałem, że na stronie pojawi się nasz nowy teledysk do piosenki Na bielutkim piasku plaży. Niestety swprawa się przeciąga. W ramach przeprosin na stronę trafiło kilka innych niespodzianek.
  Po pierwsze w dziale MUZYKA można ściągnąć pełną nie ocenzurowaną wersję piosenki Na bielutkim piasku plaży oraz Reguły Gry - hymnu akcji MODA NA NIEBRANIE.
  Po drugie w dziale FOTO wrzuciłem sporo archwialnych zdjęć zespołu.
  Do zobaczenia na koncertach!
  (WuWo)  2006/09/19
  Mam nadzieję, że wakacje wszystkim się udały. My troszkę odpoczęliśmy i teraz bierzemy się do koncertowej roboty. W październiku i listopadzie zagramy około 30 koncertów, uczestnicząc w trasie "Nostress Tour". Jak sama nazwa wskazuje będziemy grali z zaprzyjaźnionym zespołem happysad. Trasa będzie tym bardziej wyjątkowa, że trzecią uczestniczącą w niej kapelą będzie Muzyka Końca Lata. Chłopaki właśnie wydają debiutancką płytę. Tak, więc NAIV i MKL jadą promować swoje mniej lub bardziej świeże płytki u boku happysad. Drżyjcie:) Będzie gorąco. Do usłyszenia.
  (WuWo)  2006/08/09
  Zmieniła się data naszego występu na HUNTERFEŚCIE. Zagramy 14 sierpnia. No i zmieniło się coś jeszcze... Nie da się nie zauważyć.
  Za stronę odpowiedzialny jest Marcel Cegliński [www.s4studio.pl]
  dziękujemy bardzo!
  Jak wam się podoba?
  (WuWo)  2006/08/03
  Wakacje mijają. My też chcielibyśmy gdzieś wyjechać nad jeziorko i odpocząć troszkę. Póki co jedziemy do Jarocina. Do usłyszenia.
  (WuWo)  2006/07/25
  Z wielkim niepokojem obserwujemy zmiany, które zachodzą w BIS Polskim Radiu. To dzięki tej rozgłośni, jej "niecodziennej" ramówce i wyjątkowym projekcie BISLISTA nasz zespół wydał debiutancką płytę. Niestety nie tylko widać, ale i słychać, że BIS Radio się zmienia. Zwolnienia, popowe nastroje i personalne rozgrywki... Wierzymy ciągle w Kordę, człowieka, który był jednym z głównych twórców formuły INNEJ STACJI. Tylko czy jeden człowiek może uratować radio, ogołocone z wszystkich "niewygodnych" pracowników i "niewygodnej" muzy?

  Walczmy o niezależne media i prawdę w ogóle.
  (NAIV)  2006/07/08
  Jak tam Wasze wakacje? My staramy się spędzić je w miarę aktywnie. Obecnie nagrywamy teledysk do piosenki "na bielutkim piasku plaży". Całe zdarzenie trzeba opisać następująco: mały budżet, wielki absurd.

  Zagramy też koncerty. W sierpniu pojawimy się na festiwalu HUNTERFEST i pewnie gdzieś jeszcze.

  Dla lubiących czytać gazety - zapraszam do kupienia lipcowego numeru miesięcznika "Teraz Rock". Znajdziecie tam recenzję naszej płyty i artykuł o zespole.

  Uważajcie na siebie! Zły nigdy nie śpi - nawet w wakacje.
  (WuWo)  2006/06/06
  Doszły nas słuchy, że wiele osób ma trudności z kupieniem naszej płyty. Chciałem przeprosić i powiedzieć, że nie jest to naszą winą. Równocześnie podaję adresy Stron Internetowych gdzie można nabyć płytę NAIV:

  http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/459562
  http://www.fan.pl/shopping/pe.php?id=927096
  http://www.gigant.pl/html/produkt.asp?p=nsmqkxcgyrblquwgawta&sid=
  http://www.vivid.pl/php/plyta_my.php3?pp=1&nr=13092066

  Naszą płytę będziemy też sprzedawać na koncertach.

  Niebawem zmieni się szata graficzna strony. Mam nadzieję, że się wam spodoba. W najbliższych tygodniach powinien też pojawić się teledysk do piosenki "Kolorowe życie", która jest oficjalnym singlem promującym płytę.
  Do zoo baczenia.
  (WuWo)
  2006/05/31
  Czołem!
  Zagramy kilka koncertów patrz tutaj. Jeśli chcesz posłuchać fragmentów piosenek z płyty patrz tutaj.
  Dzisiaj szybciutko i lapidarnie, bo NAIV ma mnóstwo roboty i planów. Wszystko okaże się wkrótce!
  (gerwazy)  2006/05/19
  Zdruzgotani porażką ICH TROJE w EUROWIZJI poczuliśmy, że nadszedł czas wydać naszą debiutancką płytę. Chcemy z radością zakomunikować, że dniem oficjalnej premiery jest 22 maja. Na płycie jest 13 piosenek. Dla wszystkich, którzy chcieliby ją kupić publikujemy zdjęcie okładki - to może ułatwić odnalezienie jej na półce waszego sklepu muzycznego. Tytuł: NAIV.

  27 maja odwiedzimy Piotra Kordaszewskiego w radiu BIS. Będziemy mieli szanse pogratulować zwycięzcom kolejnej edycji BISLISTY i podziękować wszystkim, którzy nam pomogli. Na pewno pojawią się też piosenki z płyty. CZUWAJ!
  (WuWo)  2006/05/16
  Już niebawem premiera naszej pierwszej płyty. Aby uprzyjemnić sobie ten czas wyczekiwania postanowiłem wrzucić na stronę zdjęcia z ostatniej "mini trasy", którą graliśmy z francuskim zespołem SONIC ANGELS. W dziale koncerty też pojawiło się kilka dodatkowych informacji. Płyta już za moment. Za chwilkę. Już za....
  (WuWo)  2006/04/10
  Mini trasa z Sonic Angels zakończona. Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogła się odbyć (Jaś, Ula, Ania - dzięki) oraz wszystkim, których po drodze spotkaliśmy. Można by dużo pisać o tym co się w trasie działo... Było to dla nas zupełnie nowe doświadczenie, nie zawsze łatwe. Cieszymy się jednak, że odwiedziliśmy Wrocław, Poznań i Rawicz. Przepraszamy za to, że nie odbył się koncert w Zielonej Górze.
  (simo)  2006/04/05
  (godzina 15:46)
  Szybko wpisuje dwie wiadomości:
  1. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że najbliższe koncerty zagramy w mocno eksperymentalnym i okrojonym (trzyosobowym) składzie. Z góry prosimy o wybaczenie, gdyby coś zabrzmiało nie tak jak zwykle. Obiecujemy równocześnie ponownie odwiedzić Poznań, Wrocław, Zieloną Górę oraz Rawicz w pełnym składzie i zagrać "zwyczajny" koncert gdy gdy tylko temperatura ciała Pici spadnie poniżej 40 stopni Celsjusza.
  2. Radio BIS organizuje kolejne SMSowanie. Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś więcej zapraszamy do klikania na adres:
  http://www.polskieradio.pl/bis/jarocin/

  Do zobaczenia na koncertach!
  (WuWo)  2006/03/25
  Wspaniale było zagrać z LAO CHE w Warszawie i Krakowie. Teraz czeka nas jeszcze kilka koncertów. Wraz z francuską grupą SONIC ANGELS odwiedzimy parę miast w Polsce. Będzie to dla nas czas dodatkowego relaksu, gdyż wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zakończymy nagrywanie płyty przed wyruszeniem w tę trasę. Zostanie już tylko czekać na majową premierę. Do zobaczenia na koncertach!
  (WuWo)  2006/02/27
  Nasze forum zostało uruchomione. Zapraszamy! FORUM  2006/02/25
  Wędkarstwo podlodowe łatwiejsze zimą niż latem, czyli z kopyta królik mknie! Mróz jeszcze nie odpuścił i na ciepłe wiosenne dni trzeba będzie trochę poczekać. Wydawać by się mogło, że niskie temperatury nie wszystkim służą -raczej większości nie służą, a niektórym to nawet bardziej. Nam jednak zima nie straszną jest i nie dając się chandrze, depresji ani marazmowi pracujemy, nagrywamy, tworzymy i działamy. Żeby nie być gołosłownym zaprezentuję parę przykładów:

  W dziale multimedia dostępny jest już krótki filmik, przedstawiający kulisy nagrywania piosenki "Reguły gry", którą to jakiś czas temu mieliśmy przyjemność nagrać dla Bis Polskiego Radia w ramach akcji "Moda na niebranie".

  Praca nad płytą idzie pełną parą. Premiera długo oczekiwanego wydawnictwa przewidziana jest na początek maja. Wcześniej w radiu BIS (a pewnie także i w innych stacjach radiowych) pojawi się piosenka "Kolorowe życie", która będzie pierwszym oficjalnym singlem promującym płytę. Jak tylko będziemy znali datę premiery utworu, nie omieszkamy o tym poinformować. Wraz z premierą płyty, nasza strona pojawi się w nowej, zmienionej szacie graficznej. Na nowej stronie znajdzie się trochę nowych rzeczy, trochę starych, trochę średnio nowych i troszkę bardzo starych. To za jakiś czas, ale już od poniedziałku rusza długo oczekiwane forum. Zapraszamy serdecznie do korzystania i prosimy o wpisywanie uwag, opinii i próśb.

  Z ogólnym zadowoleniem chcielibyśmy poinformować, że zostaliśmy nominowani do nagrody BISER 2005 w kategorii Błysk Roku. Nagrody przyznawane są przez dziennikarzy Bis Polskiego Radia, a "gala" rozdanie nagród odbędzie się w najbliższy wtorek i będzie transmitowane przez Biskę. Wszystkich którzy chcą dowiedzieć się kto otrzymał statuetkę Bisera 2005 zapraszamy przed radioodbiorniki we wtorek 28.02. Początek transmisji o godz. 19. Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem:
  http://www.polskieradio.pl/bis/bisery2005.aspx

  W marcu nie zarzucamy także działalności koncertowej. Zagramy dwa koncerty u boku zespołu LAO CHE. Pierwszy z nich odbędzie się 18.03 w Krakowie w klubie Żaczek. Drugi, dzień później, 19.03 w Warszawie w klubie Proxima. Na oba koncerty serdecznie zapraszamy.

  Dużo się dzieje, zmienia się jeszcze więcej. Idzie ku lepszemu (nie jest to żaden podtekst polityczny) ;-) Miejmy nadzieję, że żadne odwilże, plucha ani roztopy (ani Telekomunikacyjni dostawcy internetu) nie pokrzyżują nam nadchodzących planów. Już wkrótce nowe niusy, nowe nowinki i nowe aktualności - tylko na stronie www.naiv.art.pl!
  Do zobaczenia - CZEŚĆ
  (piCIA)  2006/02/10
  Wszystkich zaniepokojonych tak długim przestojem w newsach na naszej stronie pragniemy poinformować, że plotki o porwaniu jednego z członków zespołu (simo) przez kosmitów nie są do końca prawdziwe. To prawda, że z pewnym niepokojem przyglądamy się zmianom jakie dokonały się ostatnio w jego psychice a przede wszystkim w wyglądzie zewnętrznym (niepokojąco szybko rosnący brzuch), ale sam zainteresowany zdecydowanie zaprzecza, jakoby był gdziekolwiek porywany. Tłumaczy, że poddał się licznym badaniom i eksperymentom dokonanym na jego osobie z własnej woli i że od tego czasu czuje się, cytujemy: "szczęśliwy i wdzięczny losowi, że to on został wybrany, by zbliżyć do siebie przedstawicieli tak różnych, a zarazem tak bliskich sobie cywilizacji..." Zaprzyjaźnieni lekarze wciąż pracują nad odpowiedzią ,czy zaistniała sytuacja na pewno nie ma nic wspólnego z UFO. Tak wiec zapewniamy: NAIV wciąż istnieje i w pocie czoła pracuje nad płytą.
  (załoga NA IV :-)  2006/01/19
  ŻYJEMY! Już wkrótce szczegółowa relacja ze zmagań z rzeczywistością... A tymczasem, składamy najlepsze życzenia noworoczne (podobno lepiej późno, niż później).
  (piCIA)  2005/12/22
  WIGILIA Z NAIV
  Uwaga! Jesli w sobotni ranek wstaniesz, rozejrzysz sie dookoła i ze zdumieniem stwierdzisz, że właściwie to nie masz co robić, bo karp już dawno w galarecie, kurz w odkurzaczu, brudne skarpetki w pralce a książki na półkach, i że właściwie możesz usiąść i spokojnie czekać na Wigilijną Wieczerzę, wiedz że możesz ten czas spędzić z nami. 24.12.2005 od godz. 16.00 będziemy gościć w studiu Polskiego Radia Bis, gdzie z Piotrem Kordaszewskim będziemy rozmawiać o wigilijnych potrawach, sianku, bombkach i łańcuchach a może nawet uda nam się zaśpiewać jakąś kolędę. Zapraszamy!!
  (simo)  2005/12/21
  Kończy się rok... Dla nas, dla zespołu NAIV rok wielkich zmian i wielu nowych wyzwań. Na ogólne podsumowania przyjdzie jeszcze czas, na razie chcemy podzielić się wieścią, że w minioną niedzielę zakończyliśmy naszą pierwszą trasę koncertową! Od końca października zagraliśmy 12 koncertów z zespołem happysad. Byliśmy w: Otwocku, Białymstoku, Bielsku Białej, Puławach, Bydgoszczy, Olsztynie, Gdyni, Toruniu, Łodzi, Lubinie i Zielonej Górze. W każdym z tych miejsc spotkaliśmy się ze wspaniałym przyjęciem i poznaliśmy wspaniałych ludzi. Każdemu z nas w pamięć zapadł inny koncert, w innym mieście, dlatego nie sposób określić gdzie grało nam się najlepiej. Chcieli byśmy bardzo podziękować publiczności, która była na naszych koncertach i sprawiała, że chciało nam się grać, zespołowi happysad, dzięki któremu trasa się odbyła i dzięki którym sale koncertowe zawsze wypełnione były po brzegi, naszemu menadżerowi - Haresowi - który to wszystko zorganizował i opiekował się nami "oll the time" oraz Mirkowi - dzięki któremu pokonaliśmy tysiące kilometrów i ciągle jesteśmy w jednym kawałku. Czas spędzony podczas tej podróży, na pewno zaliczyć możemy do niepowtarzalnych. Dzięki!

  W tak zwanym "międzyczasie" NAIV nagrał również piosenkę "Zasady Gry" dla radia Bis, którą można w tymże radiu usłyszeć. Ciągle też pracujemy nad naszą płytą w studiu OBUH. Oczywiście nie jesteśmy w stanie podać daty premiery tej płyty, ale wszystkich, którzy czekają na nasz "debiut" uspokajamy, że prace trwają i nie mają się wcale tak źle, jak by się mieć mogły :-)

  A teraz trochę wieści na temat naszej strony. Udało nam się w końcu wykupić miejsce na serwerze, dzięki czemu, na stronie NAIVu pojawi się w końcu forum. Dzięki większej ilości miejsca postaramy się również umieszczać większą ilość zdjęć i filmów.

  Wszem i wobec pozdrawiamy
  (simo)  2005/12/08
  Radio BIS oraz Heyah zapraszają na "Świąteczny BAZAr Heyah", gdzie wszyscy chętni, zupełnie za darmo mogą ustawić swoje stoiska i wymieniać się rzeczami nowymi, używanymi, zrobionymi przez siebie, kupionymi kiedyś w sklepie - generalnie w grę wchodzi wymiana wszystkiego na wszystko. W imprezie może wziąć udział każdy. My znajdziemy się tam z innego powodu. Wśród innych zespołów podpisywać będziemy swoje płyty. Będzie można uzyskać podpisy od zespołów happysad, Underground, Haiku Fristajl, Ametria, Dogbite czy Olaf Deriglasoffa. Pełny rozkład jazdy:

  Zaproszeni goście będą podpisywać się na OD CZAPY ZESTAWIE i na swoich płytach. SOBOTA:
  12.00- happysad, Haiku Fristajl
  13.00- Ametria, Naiv
  14.00- Dogbite
  15.00- Underground

  NIEDZIELA:
  13.00- Naiv
  14.00- Dogbite, Haiku Fristajl
  15.00- Olaf Deriglasoff
  16.00- Underground

  Cała imprezka odbędzie się 10-11 grudnia, Warszawa Wytwórnia KONESER, ul. Ząbkowska 27/31
  Zapraszamy!
  (piCIA)  2005/12/01
  Pozdrawiamy wszystkich w Białymstoku, którzy ciepło nas przyjęli w środę! Zachęcam do chwili wspominek i obejrzenia zdjęć z koncertu w Uchu w Gdyni. Co tam się działo!
  Niebawem zmiany na stronie. Przepraszam jeśli wystąpią jakieś chwilowe problemy z wyświetlaniem jej zawartości.
  (WuWo)  2005/11/28
  Z powodu tajemniczego układu gwiazd na polskim niebie, zespół NAIV wraca do Białegostoku. Skorzystaliśmy z niespodziewanego zaproszenia i zagramy przed zespołem HEY, który promuje swoją nową płytę Echosystem. To dla nas wielka radość. Cieszymy się tym bardziej, że bardzo fajnie grało nam się 3 tygodnie temu w białostockim Gwincie. Do zobaczenia!
  (WuWo)  2005/11/23
  Wróciliśmy z kolejnego wyjazdu, podczas którego zagraliśmy koncerty w Bydgoszczy, Olsztynie, Gdyni i w Toruniu. Nie sposób opisać co się działo podczas tej czterodniowej trasy, bo ilość wrażeń jest imponująca. Dostajemy maile od tych, którzy widzieli nas na scenie, ale to my, chcemy podziękować Wam, ludziom, którzy kochają muzykę i potrafią się przy niej wspaniale bawić. To były naprawdę wspaniałe koncerty i cudowna publiczność! Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu wiosną. Każdy z koncertów był inny i co innego nas zaskakiwało, wszędzie jednak zostaliśmy przyjęci lepiej niż myśleliśmy.

  Jeszcze raz wielkie dzięki. Wielkie elo należy się też naszym ziomom z happysad i MKL. A trasy w ogóle by nie było gdyby nie nasz menago Hares. A kto nie pozwalał jeść w busie??? Najlepszy na świecie kierowca - Mirek. Pozdro... :-)
  (Simo)  2005/11/15
  W niedzielę byliśmy w Puławach. Co to był za wieczór! Pozdrawiamy wszystkich, którzy przyszli na ten koncert i tak wspaniale się z nami bawili. Nie widzę innej możliwości - musimy na wiosnę wrócić do Puław!!!

  Dzieju i Niebek nagrali pierwsze basy. W studiu OBUH trwają wytężone prace nad debiutancką płytą NAIV. Czas spędzony na nagrywaniu jest wyjątkowo twórczy i ciekawy także dlatego, że producentem naszej płyty jest Filip Różanśki (Wieża) z zespołu LAO CHE (szacunek). To świetny facet, z którym wspaniale się nam pracuje. I nie tylko pracuje...
  (WuWo)  2005/11/12
  Kolejne dwa koncerty za nami! W ostatnich dniach zagraliśmy w Białymstoku i w Białej Podlaskiej. Gdyby dorzucić do tego Bielsko Białą, to można by rzec: Biała Trasa :-) W Bielsku pewnie jeszcze kiedyś zagramy, a tem czasem chcemy podziękować cudownej publiczności, która tak wspaniale przyjęła nas na wspomnianych koncertach. Dla takich chwil, warto pokonywać setki kilometrów! Wielkie dzięki, wielkie joł, wielkie elo... czy jak tam się teraz mówi :-)
  W niedziele Niebek i Dzieju jadą nagrywać basy. Trzymajmy za nich kciuki. Buźka
  (simo)  2005/11/08
  Jak mawiali starożytni: pierwsze koty za płoty, nie wszystko złoto co się świeci, na pochyłe drzewo każda koza skacze... i takie tam. Właśnie wróciliśmy z wyprawy do Rogalowa gdzie w zaciszu studia Obuh odbyła się pierwsza sesja nagraniowa. Po 2 dniach pracy, zarejestrowane zostały bębny do 14 piosenek. Nie obyło się jednak bez chwili kryzysu i załamania, w której Simo postanowił zabrać swoje grabki i wiaderko i wracać do domu. Zgromadzonemu na miejscu kolektywowi, przy pomocy sznura, udało się jednak doprowadzić do szczęśliwego rozwiązania kłopotliwej sytuacji. Planów nie pokrzyżowały nam również złe warunki atmosferyczne, wjeżdżające w tył samochody oraz niezaspokojony apetyt Człowieka-Wiadro.
  (Simo&piCIA)  2005/10/18
  Informujemy, że ze względu na problemy i nieporozumienia związane z klubem Remont w Warszawie koncert 27.10.2005 został odwołany. Przykro nam, ale w obecnej atmosferze nie chcemy w tym klubie grać żadnych koncertów.
  (WuWo)  2005/10/12
  Wrzesień plecień, bo przeplata trochę lata, a sporo jesieni, a październik miesiącem oszczędzania.
  Ostatnie tygodnie obrodziły w wiele wydarzeń, o których nawet najstarszym Kaszubom się nie śniło. Sprawy działy się tak szybko, że nawet sami nie mogliśmy w to uwierzyć. Ale od początku...
  Wszystko zaczęło się pięknego, wrześniowego dnia kiedy to Wuwo z Niebkiem nagrali wywiad dla MTV, a zespół NAIV został wrześniową propozycją MTV Polska w programie Advance Warning. Mogliśmy wreszcie spełnić nasze marzenie bycia sławnymi oraz bycia w MTV. Niestety jak wiadomo, są plusy dodatnie i plusy ujemne tego wszystkiego. Od czasu wywiadu Niebek nie odbiera już od nas telefonów, a z Wojtkiem można kontaktować się, tylko przez jego menadżera. Cóż robić? Sława...

  Kilka dni później przyszło nam zagrać na imprezie Lee Rocks, na której gwiazdą był zespół Fun Lovin' Criminals. Chęć pokazania się z jak najlepszej strony była dość duża, tym większa, że po raz pierwszy występowaliśmy jako support przed zagranicznym zespołem. Niestety niekorzystny układ Jowisza oraz liczne eksplozje na słoncu, pokrzyżowały nam plany, ale jak to się mówi "nie takie imprezy się kładło".

  Na koncercie Lee Rocks miała miejsce także premiera płyty Bis Polskiego Radia "Od czapy zestaw". Tak się pięknie złożyło, że piosenka "Kolorowe życie" naszego autorstwa, znalazła się na tej składance i to w dodatku w doborowym towarzystwie (happysad, Hurt, Vavamuffin, Cinq G i inni). Wersja "Kolorowego życia" umieszczona na płytce może nie jest jeszcze ostateczną (raczej na pewno), ale i tak jest nam bardzo miło (w końcu to nasze pierwsze oficjalne wydawnictwo). Płyta jest do kupienia w sklepach muzycznych na terenie całego kraju, a lista wszystkich piosenek oraz zespołów znajduje się na stronie Polskiego Radia:
  czyli tutaj
  Na końcu przyszła pora na podziękowania (niech staropolskiej tradycji stanie się zadość).
  Wielkie dzienkju dla Piotrka Kordaszewskiego bez którego pomocy i wsparcia żadna z tych trzech rzeczy nie miała by miejsca. Pozdrowienia również dla zespołów Bunkier i thisGirl za wspólny koncert SENK YOU.
  I tak oto rozpoczęła nam się jesień. Długie, szare dni urozmaicać będą nam koncerty (których do końca roku trochę zagramy - info w dziale koncerty) oraz upragniona praca nad naszą debiutancką płytą.
  Do zobaczenia gdzieś na szlaku.
  Czuwaj!
  (piCIA)  2005/09/18
  Pozwoliłem sobie umieścić informacje o koncertach, które zagramy w październiku. Na razie daty i miejsca. Szczegóły powinny pojawić się w przyszłym tygodniu.
  (WuWo)  2005/09/04
  W Skarżysku było super. Czekamy na SKARFEST 2006! Pozdrowienia dla happysad, mkl i smiz! Pozdrowienia dla publiczności - co to była za noc. Pozostało jeszcze tylko to wszystko odespać....
  (WuWo)  2005/09/02
  To będzie bardzo długa i pracowita jesień. Szykuje się szereg koncertów na terenie całej Polski. Część z nich będziemy mieli przyjemność zagrać z zespołem happysad, z czego bardzo się cieszymy! W planach są także koncerty z zespołami Bramafan i Muzyka Końca Lata, z których również się bardzo cieszymy. Na początku października zagramy także jako support przed grupą Fun Lovin Criminals i zespołem thisGirl (osobiście również i z tego bardzo się cieszymy). Szczegół już wkrótce w dziale koncerty. A tymczasem... do Skarżyska! (a tak na marginesie, to również bardzo się cieszymy, że zagramy w końcu w Skarżysku)
  (Cieszący się piCIA)  2005/08/22
  Wszystkich zainteresowanych zespołem NAIV informujemy, że mimo wakacji, zespół ciągle pracuje i przygotowuje się do jesienne sezonu grzewczego... :-)
  Dopracowujemy piosenki, tworzymy nowe, ale przede wszystkim organizujemy nowy sprzęt, żeby na jesiennych koncertach zabrzmieć lepiej niż dotychczas. Zapraszamy na zbliżające się występy!
  (Simo)  2005/08/01
  Wspaniale było zagrać na koncercie z okazji 61 rocznicy Powstania Warszawskiego. Wielkie wydarzenie i wielkie dla nas wszystkich przeżycie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zgrać ten koncert - organizatorom i publiczności.
  (WuWo)  2005/07/19
  Nie będziemy już nikogo trzymali w niepewności i podajemy informacje o najbliższych koncertach. Po za tym spieszymy poinformować, że naszym menadżerem został Paweł Hordejuk. Od dzisiaj wszelkie sprawy związane z NAIV możecie załatwiać przy jego pomocy. Bardzo się cieszymy, bo bardzo GO lubimy i cenimy wielce!
  Pozdrawiamy wszystkich wakacyjnym okrzykiem - "naaaaaiiiiiijjjjjjjjjjjwww!"
  (WuWo)  2005/07/09
  Mamy już wstępnie ustalone terminy i miejsca 3 kolejnych koncertów. Jednak by nie siać dezinformacji, szczegółowe news'y zamieścimy w przyszłym tygodniu. Postanowiliśmy uprzyjemnić wam czekanie na te niesamowite wieści, i rozbudowaliśmy dział multimedia o dwie nowe ciekawostki. Pierwszą są zdjęcia z wyjazdu do Pobierowa. Drugą śmieszny film opowiadający o kulisach kręcenia teledysku "marana tha". Polecam! Pipek znów odwalił kawał dobrej roboty. Mój komentarz do filmu: muuuuułyyyyyyyyyy!!!!
  (WuWo)  2005/07/06
  Wyprawa do Pobierowa zakończona sukcesem! Zagraliśmy koncert na plaży patrząc prosto w otwarte morze, było naprawdę miło... Po koncercie długie godziny spędziliśmy siedząc na piasku, grając na gitarze i gawędząc z miejscową młodzieżą :-) a potem noc była jeszcze bardzo długa... Dziękujemy wszystkim pracownikom radia za tak ciepłe przyjęcie. Oby więcej takich wypadów...
  Pozdrawiamy wszystkich, którzy słyszeli nasz koncert w Bisce
  (Simo)  2005/06/23
  Wszystkich, którzy chcieliby powspominać koncert, który odbył się 17 czerwca w Remoncie, zapraszam do działu foto. Fotki oglądamy dzięki uprzejmości naszego przyjaciela, fotografa Mirona Bogackiego.

  Tymczasem zbliża się nowy koncert. 2 lipca zagramy w nadmorskiej miejscowości Pobierowo. Koncert ten otworzy serię imprez plenerowych, na których będą grały zespoły z Radiowej BISLISTY. Wszyscy, którzy do Pobierowa nie dojadą będą mogli na żywo posłuchać nas w radiu BIS! Start godzina 18.00. Zapraszamy na koncert - do Pobierowa lub przed radioodbiornik.
  (WuWo)  2005/06/21
  Dzięki uprzejmości Michusa możemy ze strony ściągać teledysk do piosenki MaranaTha. Miłego oglądania! (plik zajmuje około 40mb)
  (WuWo)  2005/06/18
  Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę w Remoncie!!! Przygotowanie wczorajszego koncertu kosztowało nas dużo pracy, ale efekt przerósł nasze oczekiwania. Wspaniała atmosfera, zabawa i ... muzyka, czyli to co lubimy najbardziej. A to wszystko dzięki Wam - cudownej publiczności! Około 400 osób bawiło się przy muzyce NAIV i Bramafan! Po raz pierwszy nie wszyscy zmieścili się w klubie i niestety (nie z naszej winy) kilka osób nie weszło ze względu na młody wiek.
  Mamy nadzieję, że Wy też bawiliście się tak dobrze jak my.

  Zbliżają się wakacje, a dla NAIV znowu czas ciężkiej pracy. Tym razem jednak pracy, na którą czekamy z niecierpliwością. Mamy nadzieję, że już niebawem zaczniemy nagrania w studiu Polskiego Radia! Jesteśmy ciekawi jak to będzie, bo przed nami tysiące znaków zapytania. W końcu to nasza pierwsza płyta :-) Będziemy Was informować o postępach. Trzymajcie za nas kciuki.
  (Simo)  2005/06/11
  Dziś zjawimy się na momencik w Radiu BIS. W audycji Piotra Kordaszewskiego oficjalnie rozpocznie się druga edycja BISLISTY, a my zaprosimy na nasz koncert w Remoncie. Na antenie powinniśmy się pojawić około godziny 16.00 (na początku audycji).

  Gramy ogromną ilość prób, szalejemy, dzwonimy, organizujemy by impreza 17.06 w Remoncie była naprawdę pełna niespodzianek. Jeszcze raz serdecznie Was zapraszamy. Weźcie ze sobą znajomych którzy głosowali, byśmy mogli wszystkim powiedzieć: dziękujemy!
  (WuWo)  2005/06/02
  Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na koncert w Venue. Dziękujemy także orgaznizacji ROTARY za zaproszenie. Choć może nasza muzyka nie pasowała do końca do atmosfery całej imprezy, to organizatorzy nie pozwolili nam poczuć się źle, i grało się całkiem fajnie. Tymczasem czekamy na koncert w Remoncie.
  (WuWo)  2005/06/01
  Wiemy już kiedy i gdzie będziemy cieszyć się ze zwycięstwa w BISLIŚCIE. Zapraszamy na "KRock po 89"
  (WuWo)  2005/05/30
  Zwycięstwo w BISLIŚCIE było dziełem wielu osób. Dziękowaliśmy Wam na antenie radia. Dzisiaj jeszcze tutaj pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla:
  - Przyjaciół i Rodziny!
  - Zespołów: Bramafan, Happysad, Stan Miłości i Zaufania, Cowder, Thuoc, Muzyka Końca Lata.
  - Stron Internetowych: www.aseti.strefa.pl oraz www.scorpions.pl.
  Studentów: ISNS, Archeologii UW, Filozofii UKSW, SGGW, Politechniki Warszawskiej, Akademii Muzycznej w Katowicach.
  - dla przyjaciół z Euroreisen, PAP i Neokatechumenatu.
  - dla ludzi z: Turku, Koszalina, Kołobrzegu, Wrocławia, Łodzi, Biejkowa, Gdańska, Izabelina, Włocławka, Olsztyna, Pupek, Sobieni Szlacheckich, Kawkowa, Katowic, Legionowa i Częstochowy.
  - a także dla: Ekipy Krymskiej, Chłopaków spod bloku, Freezbie RJP-SQUAD, ludzi z Pewexu, Agrykoli i Proximy, Praskiej Fali Dźwięku, Kierowców Tirów i Jerzego Dudka!

  Dziękujemy wam bardzo! Już niebawem informacje o nadchodzącej płycie, singlu, koncertach i innych sprawach związanych z NAIV.
  (WuWo)  2005/05/28
  SUPERFINAŁ - dzień 27 koniec. WYGRALIŚMY!!!!!
  Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Czas na ordery i odznaczenia jeszcze przyjdzie, ale już teraz mogę powiedzieć - DZIĘKUJEMY! Dziś o 18.00 odwiedzimy Piotra Kordaszewskiego w Polskim Radiu BIS (częstotliwości tutaj). Wieczorem po audycji zapraszamy wszystkich na 20.00 do baru "Powiśle" - w Warszawie przy stacji PKP Powiśle. Będziemy świętować i dyskutować o głosowaniu. Muzyki naszej nie będzie, ale będzie można poznać Nas.
  Ściskam Was. Wojtek i całe NAIV.  2005/05/27
  SUPERFINAŁ - dzień 26. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 3451
  2. el secatorre - 2992
  3. Outside - 1809
  ......... jeszcze tylko 14 godzin.  2005/05/26
  SUPERFINAŁ - dzień 25. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 3289
  2. el secatorre - 2842
  3. Outside - 1769
  Bislistowanie na ostatniej prostej! Zostały dwa dni głosowania, ostatnie smsy można wysłać dziś i jutro rano. Dzięki wielkie za mobilizacje i konsekwencje w głosowaniu. Jak już odpoczną wam kciuki i ochłoną komórki to zapraszamy do słuchania Polskiego Radia Bis jutro od godz. 16:00. Okaże się wówczas czy zespół NAIV wróci z tej wojny z tarczą czy na tarczy ;-)
  (Niebek)  2005/05/25
  SUPERFINAŁ - dzień 24. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 3083
  2. el secatorre - 2680
  3. Outside - 1737
  Cześć ludu głosujący :-)
  Bislistowa zabawa wielkimi krokami zbliża się do końca. Już niebawem będziemy świętować zwycięstwo, albo opłakiwać porażkę :-) Jeszcze 2 dni i i zabawa (mniej lub bardziej zabawna:-)) się skończy. Pozdrawiam wszystkich, którzy mają jeszcze siłę zaglądać na naszą stronę a szczególnie tych, którzy przyciągnięci rosnącą błyskawicznie popularnością NAIVu, weszli tu po raz pierwszy :-)
  Powietrze pachnie jak malinowa mamba... :-)
  (Simo)  2005/05/24
  SUPERFINAŁ - dzień 23. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 2901
  2. el secatorre - 2537
  3. Outside - 1710
  Wszystkich fanów mojej twórczości epistolarnej chciałem bardzo przeprosić, ale dziś znowu nie będzie nic o jenotach i borsukach (chociaż to bardzo miłe i wdzięczne zwierzątka). .
  Już tylko 4 majowe dni pozostały do końca konkursu Radia Bis. To już naprawdę niewiele. Na finiszu akcja nabrała rozpędu, a konkurencja nie śpi i cały czas czuwa. Jak to by nasz wielki wieszcz Andrzej rzekł: "nie zasypiajmy gruszek w popiele", BISEMESUJMY!
  Czuwaj
  (piCIA)  2005/05/23
  SUPERFINAŁ - dzień 22. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 2688
  2. el secatorre - 2323
  3. Outside - 1683
  Łoj, ale dzień. 251 smsów!!! Jak tak dalej pójdzie to 28 maja oddacie na nas z 400 głosów. Na to liczymy i z góry dziękujemy. Sennym strasznie, więc komentarz będzie króciutki: jeszcze 5 dni do końca, walczymy o płytę w Polskim Radiu!
  Dziękujemy za pomoc.
  (WuWo)  2005/05/22
  SUPERFINAŁ - dzień 21. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 2437
  2. el secatorre - 2066
  3. Outside - 1633
  Prawdę mówiąc, to nie wiem ile głosów zdobyliśmy wczoraj (policzę kiedy ten komentarz pojawi się na stronie). Sądząc po aktualnym notowaniu nie jest źle. A wynik sobotni naprawdę robi wrażenie. Zaczyna się ostatni tydzień. W niedzielę rano mój imiennik poległ na ringu. My nie damy się powalić na ostatniej prostej. Wszystko w Waszych rękach.
  Pozdrowienia z Pomorza dla głosujących.
  (Dzieju)  2005/05/21
  SUPERFINAŁ - dzień 20. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 2274
  2. el secatorre - 1885
  3. Outside - 1582
  Oj nie wiele już czasu zostało? widać że mobilizacja w zespołach jest wielka. Wczorajsza ilość smsów dwóch pierwszych kapel imponująca! Bardzo dziękujemy za głosy i prosimy o wytrwałość. Każdy wysłany przez was sms jest dla nas bardzo ważny. Glosujcie i przypominajcie innym! Pozdrowionka dla zespołów i głosujących fanów.
  (Niebek)  2005/05/20
  SUPERFINAŁ - dzień 19. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 2044
  2. el secatorre - 1653
  3. Outside - 1500
  Widzę że wystarczy na chwilę wyjechać, a tu takie rzeczy się dzieją... Będąc pod wpływem podróży jaką odbyłem, chciałem napisać coś o życiu świstaków i bobrów, z którymi to miałem okazję ostatnio obcować. Pomyślałem sobie jednak, że może to nie jest najlepsza pora i miejsce na takie wynurzenia. Zwłaszcza że atmosfera w zespole napięta, a zespół "el secatorre" stopniowo zmniejsza różnicę jaka nas dzieli! Może wtym wypadku lepiej byłoby napisać coś o borsukach i jenotach...cdn
  (Trap R piCIA)  2005/05/19
  SUPERFINAŁ - dzień 18. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 1855
  2. el secatorre - 1445
  3. Outside - 1416
  Dziś zdobyliśmy 189 głosów. Dziękujemy. To nasz wspólny, kolejny rekord. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na wpisy Adalka i Michusa w księdze gości. Widać kto liczy głosy:) Widać też pewną zmianę na drugiej pozycji. El secatorre pięknie głosuje. Oni też pragną nagrać płytę.
  Więc jeśli chcecie żeby NAIV wygrał musicie włożyć jeszcze więcej zapału w jutrzejsze głosowanie. Picia wraca z daleka więc go nie zawiedźmy:)
  (WuWo)  2005/05/18
  SUPERFINAŁ - dzień 17. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 1666
  2. Outside - 1304
  3. el secatorre - 1245
  Cześć i czołem!
  Ci, którzy obserwują zmagania NAIV na Bisliście, pewnie już wiedzą, że wczoraj padł kolejny rekord w ilości zebranych głosów. Wysłaliście na nas 187 smsów! To bardzo dużo! Niestety zespół el secatore nie śpi i wciąż zmniejsza naszą przewagę. Wiem, że nie trzeba Was już specjalnie namawiać do głosowania (wczorajszy wynik jest tego dowodem). Mam więc nadzieję, że uda nam się utrzymać przewagę jeszcze przez 8 dni.
  Pozdrawiam
  (simo)  2005/05/17
  SUPERFINAŁ - dzień 16. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115) 1. NAIV - 1479
  2. Outside - 1206
  3. el secatorre - 1067
  Zdobyliśmy dziś rekordową dla nas liczbę 110 głosów. Wielkie dzięki. Jednak walka ciągle trwa i głosów potrzeba coraz więcej. Konkurenci mobilizują się maksymalnie. Zostało już tylko 10 dni. Wielki finał nadchodzi! Wygra najlepszy.
  (WuWo)  2005/05/16
  SUPERFINAŁ - dzień 15. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 1369
  2. Outside - 1119
  3. el secatorre - 918
  Przewaga ciągle oscyluje w granicach 250 punktów. Jest super. Widać, że nikt się nie obija w głosowaniu. Musimy jednak być czujni, konkurencja nie śpi. Coś czuję, że będą chcieli przypuścić frontalny atak na finiszu.

  P.S. Dzisiaj idę na pierwszy trening rugby. Ciekawe czy jak będziemy się widzieli następnym razem, to będę miał zęby i kości w jednym kawałku. Bez zębów można grać, ale z połamanymi łapami trochę kiepsko. Dobrze, że jest Niebek.
  (Podejrzliwy Dzieju)  2005/05/15
  SUPERFINAŁ - dzień 14. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 1282
  2. Outside - 1053
  3. el secatorre - 805
  Po dwóch tygodniach glosowania NAIV na pierwszym miejscu! Pozdrowienia dla wszystkich głosujących i dzięki za wytrwałość. Zostało jeszcze 13 dni, to jeszcze całkiem dużo czasu więc nie możemy odpuścić! Znacie numer, znacie treść, do telefonów!
  (Niebek)  2005/05/14
  SUPERFINAŁ - dzień 13. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 1199
  2. Outside - 993
  3. el secatorre - 725
  Minął półmetek zabawy z Bislista. Zespól NAIV od pierwszego dnia, niezmiennie znajduje się na pierwszym miejscu. Wczoraj przekroczyliśmy pierwszy 1000 oddanych głosów, wiec można powiedzieć, ze idzie nam całkiem dobrze. Bardzo dziękujemy za Wasze glosy i zachęcamy do dalszego, codziennego glosowania, tym bardziej ze w piątek, zespól, który jest na drugim miejscu zdobył prawie dwa razy więcej głosów niż NAIV. Było chwilowe zamieszanie, ale już wszystko wróciło do normy.
  Liczymy na wasze smsy!!!
  Jeśli chcecie usłyszeć nasze piosenki na płycie, wysyłajcie 115 na nr 2100
  Buźka :-)
  (Simo)  2005/05/13
  SUPERFINAŁ - dzień 12. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 1100
  2. Outside - 926
  3. el secatorre - 644
  Kolejne 100 głosów. Idzie dobrze, ale konkurencja kontratakuje. Po raz pierwszy zmniejszyła przewagę i to o 36 głosów. Nie damy się łatwo. Panowie, Panie do telefonów! Muszą nas być miliony!
  (WuWo)  2005/05/12
  SUPERFINAŁ - dzień 11. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 999
  2. Outside - 789
  3. el secatorre - 558
  No i pierwszy tysiąc mamy z głowy, a jeszcze nie przekroczyliśmy półmetka. Jak tak dalej pójdzie, to dwa tysie pękną bez problemu. Widać wyraźnie, że przewaga rośnie jednostajnie, o kilka głosów dziennie. A to oznacza, że mamy najwięcej stałych SMS?owiczów. Ach, żyć nie umierać. Nawet kiepska pogoda, kapeć w rowerze i zamieszanie w pracy nie są w stanie popsuć mi humoru.
  A teraz chwila refleksji. Odkąd pamiętam, zawsze zarzucano NAIV-owi brak odpowiedniego zaangażowania. Za mało koncertów, za mało nagrań, brak uczestnictwa we wszelkiego rodzaju przeglądach. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, ale każdy równocześnie robił wiele innych pozamuzycznych rzeczy. Tym bardziej cieszy, że kiedy w końcu za coś wzięliśmy się porządnie, jest taki odzew i takie wyniki. Zabrzmi to jak truizm, słyszeliście to już wiele razy, ale z mojej strony jeszcze za mało ? Bez was nie dalibyśmy rady, wielkie dzięki.
  (Dzieju)  2005/05/11
  SUPERFINAŁ - dzień 10. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 901
  2. Outside - 727
  3. el secatorre - 495
  Smutno będzie bez Piotrka:( Ale może podróże tak go zainspirują, że wróci i zacznie montować teledysk od nowa? Mi osobiście marzy się coś po węgiersku i puszczone od tyłu?
  A tak szczerze, to strasznie jest mi miło, że mogę być częścią zespołu NAIV, troszkę co prawda na krzywy ryj się tu dostałem, ale dobrze mi tu i czuję się na właściwym miejscu.
  Wielkie dzięki za głosy z całej Polski i wsparcie z Danii? Jeden sms dziennie nie kosztuje zbyt dużo, a nam sprawia wielką radość. Jeśli więc lubicie nasz skromny zespół, to ślijcie i przypominajcie innym!
  Pozdrowionka
  (Niebek)  2005/05/10
  SUPERFINAŁ - dzień 9. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 801
  2. Outside - 635
  3. el secatorre - 424
  Myślałem, że dzisiaj uda nam się zaprezentować wszem i wobec nasz nowy teledysk (do piosenki "Marana Tha"). Mimo że jest on już prawie cały zmontowany, to pozostało jeszcze parę "kosmetycznych" przeróbek, które muszą zostać wprowadzone. W związku z tym jesteśmy zmuszeni przesunąć premierę na koniec miesiąca maja (2005 roku oczywiście ;-)) Mam nadzieje, że została jeszcze garstka osób które wierzą, że owo "dzieło" zostanie wkrótce ukończone.
  Raz jeszcze wielkie dzięki za wszystkie głosy oddane na nas, trzymajcie tak dalej!
  Pozdrowienia
  główny monter
  (piCIA)  2005/05/09
  SUPERFINAŁ - dzień 8. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 695
  2. OUTSIDE - 539
  3. el secatorre - 361
  Dzisiaj nie będzie wykresu :-) Tak sobie myślę, ze oprócz tego, że walczymy o coś, co marzyło nam się od wielu lat, to mamy przy tym świetną zabawę i sporo ludzi usłyszało przy okazji nasze piosenki. A najfajniejsze jest to, że co dziennie 100 osób bierze do ręki telefon i głosuje... Specjalne podziękowania należą się PAP Foto! Zawsze mówiłem, że NAIV ma świetny kontakt z mediami :-)
  Buźka.
  (Simo)  2005/05/08
  SUPERFINAŁ - dzień 7. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 612
  2. OUTSIDE - 474
  3. el secatorre - 321
  W sobotę uruchomiony został aktyw koszaliński. Przewaga wzrosła. Czytam wpisy i serce mi rośnie. Wiedziałem, że niektórym ludziom podoba się to co robimy, ale nie sądziłem, że jest ich tak dużo. Tyle cukru pod naszym adresem jeszcze nie widziałem. Cieszy mnie też, że mamy również przeciwników (wręcz wrogów), którzy uaktywnili się dopiero w momencie gdy zaczęliśmy o coś walczyć. Szkoda tylko, że jedynie niektóre z zarzutów są sensowne. Przypomina to trochę pewną partię polityczną, która trąbiła o lądowaniu Talibów w Klewkach.
  Dzięki za wsparcie.
  Pozdrowienia z Pomorza
  (Dzieju)  2005/05/07
  SUPERFINAŁ - dzień 6. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 519
  2. OUTSIDE - 403
  3. el secatorre - 265
  To Dziejas miał pisać dziś podsumowanie, ale niestety nie miał dziś dostępu do komputera. Jutro usłyszymy jego szczery i niezawodny głos. A co ja mogę powiedzieć? Lubię grać w NAIV. I lubię czuć, że tyle osób nas lubi i wierzy w to o czym śpiewamy.
  Dobranoc.
  (WuWo)  2005/05/06
  SUPERFINAŁ - dzień 5. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 425
  2. OUTSIDE - 311
  3. el secatorre - 210
  Kurcze blade ale się dzieje? Legendy polskiej sceny muzycznej piszą o NAIV, kancelarie prawnicze udzielają rad, a dyskusje na temat twórczości zespołu oparte są na konkretach a nie na argumentach typu macie ?brzydkie japy?. Naprawdę fajnie.
  Co do samych głosów to przewaga zespołu NAIV wciąż wzrasta, ale dnia piątego zwiększyła się tylko o 10 punktów, najmniej od rozpoczęcia konkursu. Zostały jeszcze 3 tygodnie! Prosimy was o wytrwałość, ślijcie SMSy i przypominajcie innym. Dziękujemy wam bardzo za wszystkie głosy i liczymy na dużo, dużo, więcej :)
  (NIEBEK)  2005/05/05
  SUPERFINAŁ - dzień 4. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 342
  2. OUTSIDE - 238
  3. el secatorre - 159
  Szarobrunatne niebo zasnute ciężkimi chmurami, chłodny wiatr wpadający w szczeliny okien i nieustannie padający deszcz zwiastował nadejście długiego i monotonnego dnia. Jednak mimo niesprzyjającej aury, spotkało nas dzisiaj parę miłych niespodzianek. Po raz pierwszy przekroczyliśmy granice 100 głosów przewagi! (miejmy nadzieje, że nie ostatni).
  Zagraliśmy także najszybciej zorganizowany koncert - dowiedzieliśmy się o nim na 4 godziny przed ;-). Wielkie dzienks dla wszystkich którym udało się dotrzeć do klubu NO MERCY i wesprzeć nas swoją obecnością. Pozdrowienia także dla zespołów z którymi mieliśmy przyjemność dziś grać.
  Pozdrawiamy i cały czas zachęcamy do codziennego głosowania. Może następny dzień przyniesie jeszcze milsze niespodzianki...
  DASZ BÓR
  (piCIA)  2005/05/04
  SUPERFINAŁ - dzień 3. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 243
  2. OUTSIDE - 171
  3. el secatorre - 107
  Dnia trzeciego Pan Bóg stworzył Ziemie... Na Bisliście zaś trzeci dzień to powolne, ale systematyczne powiększanie się przewagi nad drugim w kolejności zespołem OUTSIDE. Ponieważ jestem chory i cały dzień spędziłem w domu, to stan punktowy NAIV sprawdzałem mniej więcej co 2 min. Dlatego pozwoliłem sobie na popełnienie szkicu poglądowego, co by przybliżyć wszystkim...  Zachęcamy wszystkich do dalszego głosowania, bo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, ze zespół Śrubka planuje ostrą pogoń na motorku, za oddalającym się ciągle NAIVem. Swoją drogą, to fajna zabawa, to głosowanie :-)
  Buźka
  (Simo)  2005/05/03
  SUPERFINAŁ - dzień 2. (telefon 2100 - wpisujemy >> 115)
  1. NAIV - 141
  2. OUTSIDE - 104
  3. no smoki - 57
  Co my możemy powiedzieć? Jesteście wspaniali. Jeśli dalej będzie wykazywać się taką mobilizacją i będzie tak licznie głosować to nie wiem, nie wiem. Nie chcę mówić na głos.
  DZIĘKUJEMY i walczymy dalej!
  (WuWo)  2005/05/02
  SUPERFINAŁ - dzień 1.
  Dzięki głosom przyjaciół (Waszym głosom) udało nam się dostać do wielkiego finału BISLISTY. Z ponad 400 startujących zespołów zostało już tylko 27, na które przez 26 dni (od 2.05 do 28.05) można głosować SMSami. Po raz kolejny chcemy was prosić o pomoc. Wysyłajcie codziennie przez 26 dni smsa na numer 2100 o treści: 115 (to numer zespołu NAIV)
  SMS kosztuje tyle co normalny SMS w waszej sieci (np.: w nowym popie to 20gr). Dla nas zwycięstwo w tym konkursie i nagranie płyty to spełnienie marzeń i ukoronowanie lat pracy.
  Jeśli Wasza mama ma telefon, niech też wysyła smsy. Tacie też powiedzcie. Może macie dzieci? Mają już telefony? Jeśli tak niech wysyłają tego smsa! Znajomi spod bloku, co piwko piją - powiedzcie im proszę! Może też wyślą raz takiego SMSa. Spotykacie dawnego kolegę w autobusie? Poproście go by wysłał smsa! Przyjaciele w szkole, pracy, wspólnocie i wszędzie indziej. Niech wysyłają tego SMSa.
  Chcemy Was prosić o prawdziwe pospolite ruszenie.
  Tłumaczcie, że chodzi o takich 5-ciu chłopaków co pragną dotrzeć ze swoją muzyką i przesłaniem do jak największej grupy ludzi i liczą na Was.

  Ze swojej strony obiecujemy odwdzięczyć się dobrą płytą, którą dzięki Wam nagramy:)
  Wielkie dzięki za każdego SMSa.
  (NAIV)  2005/04/14
  Bardzo jesteśmy ciekawi Waszego zdania, na temat nowego loga NAIV. Można je zobaczyć na stronie i na koszulkach, które można oczywiście kupić. Logo powstało bardzo spontanicznie i mieliśmy już okazję słyszeć różne opinie na jego temat. Chcielibyśmy znać ich więcej. Nam się podoba, ale kto wie, może ktoś ma pomysł na inne - lepsze. Zachęcamy do wypowiedzi na ten temat, mailem albo w księdze gości.

  W niedalekiej przyszłości chcielibyśmy wyprodukować również koszulki z innymi grafikami, może również z innym logiem. Zapraszamy do przesyłania swoich pomysłów i projektów. Może pojawi się on na następnej partii koszulek.
  (Simo)  2005/04/08
  Zmieniły się plany koncertowe. Przepraszamy wszystkich za problemy, ale to nie było od nas zależne.
  (WuWo)  2005/04/07
  Po wielu naciskach ze strony organizacji pozarządowych, towarzystw przyjaciół, kółek zainteresowań, a także pojedynczych osób, zdecydowaliśmy się na wznowienie produkcji koszulek zespołowych. Z przyjemnością informujemy, że na koszulkach pojawi się nasze nowe logo, a nadruk wykonany będzie techniką sitodruku. Na razie przewidujemy tylko jeden kolor koszulek - czerń hebanu, ale w przypadku próśb o koszulki w kolorze różowym, czy błękitnym, również i takie propozycje zostaną rozważone. Nadruki wykonywane będą na koszulkach firmy Adler o gramaturze 160g/m2 (bardzo dobre gatunkowo), w rozmiarach S-XXL. Główne zalety tych koszulek to takie, że są zakładane przez głowę i posiadają podwyższone właściwości aerodynamiczne (idealnie nadające się do biegania i skakania). Koszt jednej koszulki to 25 zł, natomiast przy zakupie powyżej 100 szt. oferujemy korzystne rabaty. Koszulki będzie można nabyć na naszych koncertach, jak również istnieje możliwość zakupu wysyłkowego (po wcześniejszym dokonaniu przelewu). Dla osób z Warszawy i okolic istnieje możliwość skontaktowania się z nami i indywidualnego odbioru. W celu zamawiania koszulek prosimy o wysyłanie maili na nasz adres naiv@wp.pl
  (piCIA)  2005/04/04
  Trudno pisać jakieś wielkie, mądre słowa. Nie potrafię i nie jestem odpowiednią do tego osobą. Myślę, że wielki smutek wypełnia serca wszystkich z NAIV. W piątek nie będziemy grać koncertu, tylko tak jak potrafimy, postaramy się pożegnać Jana Pawła II.
  (WuWo)  2005/03/30
  Jutro, czyli w czwartek 31 marca odwiedzimy "RADIOAKTYWNE". Jeśli chcecie nas usłyszeć, zapraszamy o godzinie 19.00 pod adres: http://www.radioaktywne.pl. RADIOAKTYWNE jest medium Internetowym, więc inaczej niż klikając na powyższy link usłyszeć się go nie da. Miłego słuchania życzymy!

  JUTRO ODEZWA "BISLISTOWA"
  KOLEJNE WYZWANIA PRZED NAMI I WAMI....
  (WuWo)
  2005/03/22
  Chcieliśmy znów złożyć podziękowania! Po pierwsze dla Pani Magdy Dziołak za zaproszenie na ParkFest. Świetnie się bawiliśmy w warszawskim Klubie Park. To wielka frajda móc zagrać z taką legendą jak KSU. Dziękujemy też publiczności która nas ciepło przyjęła i przyjaciołom z zespołu COWDER.

  Drugie podziękowania składamy dla wszystkich głosujących na Bisliście. "Kolorowe Życie" na pierwszym miejscu. SUPER!
  Wkrótce nowe koncerty.
  (WuWo)  2005/03/21
  Dzięki glosom wszystkich przyjaciół i sympatyków naszego zespołu, NAIV dostał się do finału Bislisty! Teraz będziemy walczyć o zwycięstwo :-)

  Ostatnio na Bisliscie pojawiły się również piosenki naszego akustycznego projektu Te Trzy. Do końca bislistowego konkursu zostało jeszcze trochę czasu, wiec może uda się wejść do finału również z naszym drugim zespołem. Dlatego wszystkich lubiących nasze piosenki w wersji akustycznej zachęcamy do glosowania na utwór pt. "te trzy".

  tu można posłuchać muzyki i dowiedzieć się czegoś więcej o zespołach
  www.tetrzy.prv.pl
  (Simo)  2005/03/10
  Jestem już bardzo zmęczony dzisiaj, ale chciałem jeszcze te zdjęcia wrzucić. Było wspaniale. Dwa dni muzyki i przyjaźni. HIHI. Pozdrawiam wszystkich co czują ten nastrój.
  (WuWo)  2005/03/06
  WIELKIE DZIĘKI. Tylko dzięki Waszej wytrwałości i pomocy udało nam się wejść do finału BISLISTY. Wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie chcemy by słuchacze Biski zapomnieli o Nas zanim nadejdzie wielki finał. Dlatego zachęcamy do głosowania dalej, jeśli tylko zabawa ta Wam się nie znudziła. Nadchodzi czas KOLOROWEGO ŻYCIA. Dziękujemy jeszcze raz. Za każdy głos, który oddaliście i za każdy, który w przyszłości oddacie.
  Nadchodzą kolejne koncerty.
  (WuWo)  2005/03/01
  Już wkrótce nowe koncerty. Tymczasem pragniemy podziękować wszystkim w Koszalinie i Żyrardowie, którzy przyszli nas posłuchać i pomogli zagrać.

  Jakieś fotki na pewno się pojawią....
  (WuWo)  2005/02/17
  Są już szczegóły koncertów w Koszalinie i Żyrardowie.
  Wszystkim wytrwałym dziękujemy za głosowanie na BISLIŚĆIE. Jeszcze tylko dwa tygodnie! Damy radę.
  Dziękujemy!
  (WuWo)  2005/02/16
  A dziś coś dla fanów prawdziwej archeologii. Z archiwum NAIV wygrzebaliśmy zdjęcia z naszego pierwszego koncertu z 1998 roku.
  Uwaga Dziejas zamieścił swoją historię zespołu!
  (WuWo)  2005/02/15
  Pięknie dziękujemy zespołom z którymi mogliśmy zagrać w ostatnią sobotę i całej publiczności która zjawiła się w Piasecznie. Wielkie dzięki!
  Nadchodzą kolejne koncerty...
  (WuWo)  2005/02/06
  Dziękujemy bardzo, bardzo za wszystkie Wasze głosy. Jest ogromnie miło być na drugim miejscu BISLISTY. Piotr Kordaszewski zapowiadając w radiu "Bezpowrotnie giną chwile" powiedział, że to piękna piosenka. Cóż możemy powiedzieć, co zrobić???
  Zachęcamy do przeprowadzenia drugiej edycji akcji PRZYJACIELE DLA NAIV:) Teraz oprócz zdobycia drugiego miejsca w tygodniu, może byśmy spróbowali być w pierwszej trójce w miesiącu? Mam nadzieję że wytrzymacie całe 28 dni lutego i bardzo Was o to prosimy. Stawka jest wysoka. Z GÓRY DZIĘKUJEMY.
  (NAIV)  2005/01/24
  UWAGA UWAGA!!! Zespół NAIV ma wielką prośbę do wszystkich, którzy lubią naszą muzykę. Od jakiegoś czasu nasze piosenki są grane na falach radia BIS. Na stronie Internetowej http://www.radio.com.pl/bislista można głosować na nasze utwory walczące o dobrą pozycję na BISLIŚCIE. Zespoły które zajmą pierwsze 3 miejsca w podsumowaniu miesiąca, wezmą udział w wielkim finale. Zwycięzca całej akcji nagra płytę z Polskim Radiem.
  Choć jesteśmy na BISLIŚCIE już 10 tygodni to jakoś strasznie niemrawo komunikujemy światu o tym, że można na nas głosować i że tak naprawdę zależy nam na tym by tę płytę nagrać. Dlaczego???
  Może zniechęca nas fakt, że większość takich głosowań to po prostu wielka akcja pod tytułem "Głosuj sam na siebie i zmuś do tego rodzinę i kolegów w pracy"; dobrym pomysłem jest też założenie kilku kont na różnych komputerach i oddawanie na siebie po kilka głosów dziennie. Internetowe głosowania... Nie chcę napisać, że akcja radia BIS jest głupia czy bezcelowa. Wręcz przeciwnie, to dobra incjatywa i bardzo się cieszymy, że gospodarz całej bislistowej audycji - Piotr Kordaszewski osobiście nas do niej zaprosił.
  Właśnie dlatego chcemy powiedzieć GRAMY W BISLIŚCIE. Gramy na tych samych zasadach co wszyscy i z takimi samymi prawami. Chcemy, więc prosić byście na nas głosowali, głosowali codziennie, głosowali namiętnie i zachęcili wszystkich dookoła by głosowali razem z Wami; by głosowała wasza rodzina, przyjaciele, koledzy w pracy i wasz pies.
  Jest tylko jeden warunek - głosujcie, jeśli podoba się Wam nasza muzyka.

  Co trzeba zrobić by głosować?
  1. Wejdź na stronę http://www.radio.com.pl/bislista
  2. Załóż konto - dostaniesz odpowiedniego maila z informacją, że wszystko się udało.
  3. Głosuj na "Bezpowrotnie giną chwile" - głupio żeby głosy rozchodziły się na trzy piosenki. To zmniejsza szanse wygranej.
  4. Głosuj codziennie. To ważne. Polecam kartkę na monitorze:)

  Planem jest by zająć jedną z trzech pierwszych pozycji w styczniu. Zostało więc tylko 7/8 dni. Właśnie przez taki czasz chcemy prosić Was o pomoc i pozawracać Wam głowę. Jeśli się uda będzie to dla nas dowodem, że ktoś nas naprawdę słucha i chciałby słuchać w przyszłości.

  Roześlij tego maila do znajomych TO MA BYĆ WIELKA AKCJA, która tylko dzięki WAM może się udać!
  WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC.
  (WuWo)  2005/01/19
  Wygląda na to, że zagramy troszkę koncertów. Niebek zaczyna być prawdziwym basistą, a Dzieju nie śpi w Koszalinie....
  (WuWo)  2005/01/05
  Nowy rok się zaczął. Pracujemy z Niebkiem nad gitarą basową. Wkrótce nowe koncerty i wiele innych twórczych działań.
  (WuWo)  2004/12/22
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim przyjaciołom, wszystkim których znamy i tym, którzy trafili na naszą stronę przez przypadek, składamy życzenia najlepsze... Niech Pan Bóg Wam błogosławi!
  (NAIV)  2004/12/09
  Śpieszę poinformować wszystkich zainteresowanych, że 11 grudnia odwiedzimy radio BIS i opowiemy trochę o zespole NAIV w audycji Piotra Kordaszewskiego - Internetowa Bislista. Dzieju postanowił przyjechać do Warszawy na weekend, więc jego głos także będziecie mieli szansę usłyszeć. Początek audycji godzina 16.00. My zajrzymy do studia około 17. Zachęcamy do słuchania! (ORAZ DO GŁOSOWANIA NA NASZ ZESPÓŁ)
  (WuWo)  2004/11/28
  >> Wczoraj daliśmy koncert w MDK w Turku. Byliśmy zmęczeni podróżą, niektórzy trochę chorzy, a inni trochę przemoczeni, więc nie zagraliśmy pewnie tak dynamicznie i bezbłędnie jakbyśmy chcieli. Za to publiczność była w świetnej formie, rozgrzała atmosferę i pomogła nam zagrać ten koncert. Bawiliście się fantastycznie i dzięki Wam i my bawiliśmy się rewelacyjnie! Dzięki wielkie! Bardzo byśmy chcieli zagrać jeszcze raz w Turku.
  >> Pozdrowienia dla SMiZ i Bramafan! Nie ma lepszego składu na wspólne muzykowanie i podróżowanie po Polszy.
  >> To chyba ostatni koncert NAIV na dłuższy czas. Nadchodzi czas zmian. Pozdrawiamy Dziejasa w Koszalinie!
  >> NAIV na 10 miejscu w Bisce. "Kolorowe życie" pnie się do góry. Dziękujemy za Wasze głosy.
  (WuWo)  2004/11/25
  Od dzisiaj możecie usłyszeć nas na falach radia BIS. Bierzemy udział w konkursie BISLISTA. Jeśli chcecie, abyśmy w przyszłym roku nagrali płytę dla Polskiego Radia zachęcamy do głosowania na nasze piosenki >> www.radio.com.pl/bislista. Wkrótce odwiedzimy radio BIS i powiemy kilka słów o naszym zespole. Szczegóły niebawem.
  (WuWo)  2004/11/24
  Piotr popracował troszkę i 'przyrządził' nam video z piosenki "zdrada i gniew". Mój komentarz: chyba za bardzo krzyczę na koncertach. Te emocje!
  (WuWo)  2004/11/23
  Zapraszamy do oglądania zdjęć z NO MERCY. Autorem fotek jest Miron Bogacki. Przypominamy o prawach autorskich...
  (WuWo)  2004/11/19
  Wielkie dzięki za wszystkie wpisy w księdze gości. Dużo nowych sił daje świadomość, że do kogoś nasza muzyka trafia.
  Teraz NAIV jeszcze trochę pogra przed świętami i pracował będzie z Karolem ze STANU MIŁOŚCI I ZAUFANIA, który tymczasowo postara się zastąpić Dzieja. Dziękujemy Niebku!
  (WuWo)  2004/11/19
  Dziękujemy Wam wszystkim. Bawiliśmy się super. Jutro napiszę coś więcej. A tymczasem dobranoooooc......
  (WuWo)  2004/11/17
  Nie chciałbym zabrzmieć zbyt melodramatycznie, ale to trudny czas dla NAIV. Pewnie trudniejszego nie było. Nawet historię zespołu na stronie będę musiał zmienić.
  Po 7 latach "RAZEM" jutro zagramy ostatni w Warszawie koncert z Dziejem. (No może nie ostatni, ale trudno powiedzieć kiedy będzie następny). Nie będę wypisywał nagrobnych frazesów. Zawsze może wrócić. Debeściak Andrzej.
  (WuWo)  2004/11/11
  Skoro już historie pradawne zdjęciowe się pojawiają, to może jeszcze pradawna piosnka. Oto Naivowa wariacja na temat super popularnej piosenki The Pixies "Where is my mind". Miłego słuchania życzymy.

  uktalnienie 15.10.2006 - z przyczyn przeróżnych piosenka została usunięta z serwera, można ją usłyszeć na koncertach.
  (WuWo)  2004/11/05
  Coraz bliżej koncert w NO MERCY. Zespół NAIV grał tam 4 lata temu. Wtedy klub nazywał się B-65. Czy bardzo zmienił się NAIV? Czy bardzo zmieniliśmy się my? Napadł mnie taki wspominkowo-refleksyjny nastrój. Zapraszam do obejrzenia archiwalnych zdjęć
  (WuWo)  2004/10/27
  Wczorajszy koncert był bardzo miły. Choć miejsca mało, to świetnie było zobaczyć znów chłopaków z Cowdera. Grało się nam jakaś lekko i dobrze.

  Nie wiem jak Wy, ale ja się już tego teledysku nie mogę doczekać. Co tam panie Piotrze!?
  (WuWo)  2004/10/23
  Nowe koncerty na horyzoncie. Dziękujemy Cowderowi i pani Mirce Mielczarek za zaproszenia!
  (WuWo)  2004/10/15
  Chcemy podziękować wszystkim, którzy byli wczoraj na naszym koncercie w LUZZTRZE. Dzięki wam czuliśmy się wczoraj fantastycznie. Pomyłki, zła akustyka, kiepski sprzęt i szemrane towarzystwo przed wejściem nie mogły zepsuć rewelacyjnej atmosfery którą stworzyliście. DZIĘKUJEMY.
  (WuWo)  2004/10/07
  Uwaga, Uwaga! Zmieniliśmy adres strony. Od dziś szukajcie nas pod - www.naiv.art.pl. Jeśli czytacie tę wiadomość to znaczy, że udało Wam się nas znaleźć....
  (WuWo)  2004/10/06
  Znane są już szczegóły na temat koncertu w LUZZTRZE. Gramy 04/10/14 w czwartek razem z HIGER LOVE i YYYY. Start 19.00. Zapraszamy!
  (WuWo)  2004/09/26
  Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli na nasz sobotni koncert. Przykro nam, że można było usłyszeć tylko 4 piosenki. Cóż awaria to awaria. Nic się zrobić nie da.
  (WuWo)  2004/09/14
  Znów gramy próby. Piotrek kończy montaż teledysku. Nadchodzą koncerty. Może jeszcze coś z Nas będzie. Mimo podejrzeń, że jestem głupim dresem, pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy odwiedzają naszą stronę i zapraszam na koncerty.
  (WuWo)  2004/07/06
  Dzieju na wykopaliskach! Próby zawieszone na dwa miesiące. Kręcimy teledysk i robimy nowe piosenki w domowych pieleszach....
  (WuWo)  2004/07/01
  Nowe zdjęcia w dziale Multimedia. Miłego oglądania!
  (WuWo)  2004/06/24
  Rzeczywiście zagramy koncert. 27 czerwca. Szczegóły tutaj.

  Następna demówka TE TRZY! Na płycie są 3 utwory. Gra Simo i Dzieju, bity zrobił Limp. Piosenki: "zyj tak", "jakie to szczescie", "nie ty" można znaleźć w formacie mp3 na stronie TE TRZY! Miłego słuchania!
  (WuWo)  2004/06/18
  NAIV kręci teledysk do piosenki Marana Tha. Jest to projekt w pełni samodzielny i finansowany tylko i wyłącznie przez nas (głownie przez Piotrka). Zaczynamy dzisiaj. Scenariusz i reżyseria: Piotrek+NAIV. Zdjęcia: Piotrek. Światło: Simo. Montaż: Piotrek. Scenografia i charakteryzacja: NAIV. Gra: NAIV+ nasz przyjaciel Krzysztof Olszyna. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Wszyscy którzy stronę odwiedzają zobaczą. Myślę że za 2-3 miesiące teledysk pojawi się w Internecie.
  Koncerty? Może już niedługo. Proszę sprawdzać dział "KONCERTY".
  (WuWo)  2004/06/03
  Informujemy, że NAIV bierze udział w akcji DEMOLKA organizowanej przez "Radio 94". Jeśli chcecie usłyszeć nas w Warszawskiej Proximie wyślijcie SMSa na numer 7168 o treści: DEMOLKA 52 . Dziękujemy za wasze SMSy i przykro nam, że musicie tracić pieniądze głosując na nas. Tym bardziej WIELKIE DZIĘKI!
  (WuWo)  2004/05/31
  Gramy próby, robimy wiele ciekawych rzeczy. Odwołujemy również nieustannie koncerty, bo albo ktoś chory, albo musi wyjechać, albo pracuje. Na szczęście jednego koncertu nie udało się odwołać i 3 czerwca zagramy w Jazzgocie.

  ...Trochę śmiesznie wyszło z tą imprezą, ale nie będę wchodził w szczegóły. Kto wie o co chodzi ten wie, a kto nie wie ten dowie się 3 czerwca.
  (WuWo)  2004/04/25
  W Kościele w Międzylesiu odbył się kolejny koncert zespołu "Te trzy". Tym razem udało się wystąpić w pełnym składzie. Zagrali: Aga, Picia, Dzieju, WuWo, Niebek i Simo. Koncert był krótki i słabo nagłośniony, mimo to nie było najgorzej. Po koncercie sprzedaliśmy 30 płyt! Będzie za co wypalać następne. Kolejny koncert planowany jest na czerwiec, zagramy pewnie w "Czułym Barbarzyńcy". Do zobaczenia?
  (Simo)  2004/04/11
  (Wielkanoc)
  Jest chwila czasu. Kończymy więc przerabianie strony Internetowej. Zespół NAIV ciągle żyje!
  (WuWo)  2004/04/05
  Zespół "Te trzy" zakończył właśnie pracę nad kolejną płytą demo pod tytułem "Ten czas". Znajduje się na niej 9 nowych piosenek i trzy utwory z poprzedniej płytki. Wszystkie piosenki można będzie usłyszeć już niedługo na koncercie "Te trzy" - 25.04 w kościele w Międzylesiu.
  (Simo)  2004/03/02
  Wojtek wybił palec ze stawu. Snowboard bywa niebezpieczny. Próby zawieszone, chyba na długo.
  (WuWo)  2009/12/13 (niedziela) Warszawa... » więcej [18]
  2009/12/12 (sobota) Kielce... » więcej [8]
  2009/11/28 (sobota) Lublin... » więcej [20]
  2009/11/27 (piątek) Biała Podlaska... » więcej [10]
  2009/11/22 (niedziela) Katowice... » więcej [5]
  2009/11/21 (sobota) Opole... » więcej [3]
  2009/11/20 (piątek) Częstochowa... » więcej [5]
  2009/10/31 (sobota) Nasielsk... » więcej [8]
  2009/09/26 (sobota) Rzeszów... » więcej [10]